14 septembrie 2015 Deschidere an şcolar 2015 - 2016
2 octombrie 2015 Civilizaţi în trafic, clasa a IV-a D şi clasa a VIII-a C
9 octombrie 2015 Casuţa căţelului, clasa a I-a B
15 octombrie 2015 Siguranţa pe intrenet, clasa a V-a C şi clasa a VI-a A
15 octombrie 2015 Civilizaţi în trafic, clasa I C şi clasa I E
16 octombrie 2015 Poliţia ne informează, clasa a VII-a D şi clasa a VIII-a C
16 octombrie 2015 Vizită la gradina zoologică, clasa a VI-a A şi clasa a VI-a C
19 octombrie 2015 Activitate de Fitness / Zumba, clasa I B şi clasa a IV-a C
21 octombrie 2015 Internetul, prieten sau duşman, clasele a V-a D, a VI-a C,
a VII-a A, a VII-a D

23 octombrie 2015 Culorile toamnei, clasa a III-a C
23 octombrie 2015 Curăţenia de toamnă, clasele a VII-a
23 octombrie 2015 Plantare flori, clasele a V-a B şi a V-a D
23 octombrie 2015 Competiţie sportivă între clasele a VII-a B şi a VII-a D
23 octombrie 2015 Vizită de lucru la tipografie clasa a II-a B
24 octombrie 2015 Vizită informativă la Frontera clasele a VI-a C, a VII-a B
şi a VIII-a B

26 octombrie 2015 Pacheţelul sănătos, clasa pregătitoare A
26 octombrie 2015 Ce meserie să alegem?, clasa a VII-a A
26 octombrie 2015 Premianţi concursul interjudeţean Cristian Calude, Galaţi
27 octombrie 2015 Lecţie de îngrijire a danturii, clasa a II-a A
27 octombrie 2015 Spectacol de Dansuri Populare, clasa I D
28 octombrie 2015 Rapsodii de toamnă, clasa a III-a D
28 octombrie 2015 Învaţă să ajuţi, clasele I A şi I B
30 octombrie 2015 Aspectele unei prietenii de durată, clasa a VI-a B
31 octombrie 2015 Vizionare piesă de teatru, clasa a IV-a B
4 noiembrie 2015 O altfel de oră de geometrie, clasa a V-a D şi a VII-a C
5 noiembrie 2015 Personalitatea umană, Unicitatea individului, clasa a VII-a B
5 noiembrie 2015 În pragul iernii absolute, omagiul poetului Adrian Păunescu
11 noiembrie 2015 Curăţarea apelor, clasa a V-a A şi a V-a B
12 noiembrie 2015 Lecţie de Educaţie Financiară, clasa a V-a C şi a VI-a C
13 noiembrie 2015 Lecţie de Educaţie Financiară, clasa a V-a A şi a VI-a C
13 noiembrie 2015 Vizită la muzeul de istorie, clasa a IV-a C
16 noiembrie 2015 Lecţie de arte vizuale şi abilităţi practice, clasa a III-a B
16 noiembrie 2015 Lecţie de Educaţie Financiară, clasa a V-a D şi a VII-a D
17 noiembrie 2015 Vizită în Oraşul Natal, clasa a IV-a A şi a IV-a E
17 noiembrie 2015 Cumpărături inteligente, clasa I D
18 noiembrie 2015 Simulare de evacuare în caz de incendiu şi în caz de
cutremur

19 noiembrie 2015 Peisaje de toamnă, clasa a VI-a A şi a VI-a B
19 noiembrie 2015 Mănâncă sănătos! clasa a VI-a B şi a VI-a D
19 noiembrie 2015 Despre alimente clasa pregătitoare, C şi D
20 noiembrie 2015 Design vestimentar, clasa a VI-a D şi a VII-a D
23 noiembrie 2015 Competiţie sportivă, clasele a IV-a
23 noiembrie 2015 Un colţ de Deltă, clasa a VII-a A şi a VII-a B
23 noiembrie 2015 Energia viitorului, clasa a IV-a C
25 noiembrie 2015 Chimia şi viaţa, clasele a VII-a
4 decembrie 2015 Cu Prietenii prin Oraşul Salcâmilor
11 decembrie 2015 Sfântul Spiridon – Patronul Spiritual al Şcolii
16 decembrie 2015 Târg de Crăciun
15 ianuarie 2016 În memoria lui Mihai Eminescu
22 februarie 2016 De vorbă cu scriitori brăileni, clasa a II-a A
5 aprilie 2016 În memoria lui Fănuş Neagu, clasele a VI-a şi a VII-a
9 aprilie 2016 Cu Prietenii prin Oraşul Salcâmilor
12 aprilie 2016 Supereroii Selgros
14 aprilie 2016 Târg de Paşti
16 aprilie 2016 Festivalul de folclor tradiţional pentru copii „PE-O GURĂ DE RAI”
20 aprilie 2016 Concursul Regional Diversitas, clasa a III-a C
15 mai 2016 Evocare Fănuş Neagu
                                                                                                                      

Deschidere an scolar 2014 - 2015
21 septembrie 2014 Activitati dedicate zilei internationale fara masini
10 octombrie 2014 Toamna in povesti, poezii, culoare
15 octombrie 2014 Activitate educativa pe falaza Dunarii
16 octombrie 2014 Lectie de limba si literatura romana, clasa a IV-a B
17 octombrie 2014 Bune maniere pentru pici, clasa I A
18 octombrie 2014 Flori de toamna
22 octombrie 2014 Intrecere de indemanare, clasa a II-a A
24 octombrie 2014 Sarbatoarea dovlecilor, clasa pregatitoare D
24 octombrie 2014 Zana Toamna, clasa pregatitoare B
24 octombrie 2014 Despre toamna si bogatiile ei, clasa pregatitoare A
24 octombrie 2014 Pagini de poveste, clasa pregatitoare E
24 octombrie 2014 Expozitie tematica si concert aniversar dedicat Zilei Armatei Romane
29 octombrie 2014 Incoronarea unui martir - Constantin Brâncoveanu Voievod
30 octombrie 2014 Sarbatoarea dovleacului, clasa pregatitoare E
30 octombrie 2014 Aventuri în casa misterelor – clasa I A
5 noiembrie 2014 In pragul iernii absolute, in onoarea poetului Adrian Paunescu
12 noiembrie 2014 Lectie de limba si literatura romana, clasa a IV-a B
17 noiembrie 2014 Exercitiu de simulare in caz de cutremur
24 noiembrie 2014 Programul operational pentru pescuit 2007-2014
25 noiembrie 2014 Prezentare platforme electorale pentru presedentia consiliului elevilor
28 noiembrie 2014 Clasa a IV-a B - mesagerii lui Mos Nicolae
04 decembrie 2014 Alegeri pentru presedentia consiliului elevilor
06 decembrie 2014 Elevii scolii premiati la Concursul dedicat Sfantului Nicolae
09 decembrie 2014 Moment artistic prezentat de clasa pregatitoare B
12 decembrie 2014 Sfantul Spiridon – Patronul Spiritual al Scolii
15 decembrie 2014 Serbare de Craciun Clasele I
16 decembrie 2014 Lectie de dirigentie, clasa a V-a B
17 decembrie 2014 Lectie deschisa religie
17 decembrie 2014 Primeste, gazda, colinda noastra!, clasa I A
15 ianuarie 2015 Pe urmele Luceafarului, clasa I A
15 ianuarie 2015 Ziua poetului national Mihai Eminescu
22 ianuarie 2015 Lectie de dirigentie, clasa a V-a D
23 ianuarie 2015 156 de ani de la unirea Principatelor Romana
11 februarie 2015 Vizita elevilor de la Gradinita Nr. 51
13 februarie 2015 Doar impreuna vom reusi, clasa I D
14 februarie 2015 Olimpiada de geografie si limba franceza, faza locala
17 februarie 2015 Ora de educatie muzicala, clasa a IV-a B
27 februarie 2015 Primavara, bun venit!, clasa I A, a III-a C
februarie 2015 Expozitie pictura Lungu Andreea
martie 2015 Primavara in scoala
1 martie 2015 Premiere concurs Duminica Ortodoxiei
4 martie 2015 In lumea povestilor lui Ion Creanga, clasa a II-a B
5 martie 2015 Serbare Gradinita nr. 51
4 martie 2015 Prajitura cu dragoste pentru mama, clasa I A
6 martie 2015 Daruri pentru mamici, clasa a IV-a B
6 martie 2015 Lectie educatie plastica, clasa a VIII-a B
19 martie 2015 Atelierul creativ "Spune o poveste", clasa a II-a D
20 martie 2015 Ziua Internationala a Francofoniei
21 martie 2015 Festivalul National de Dans "Flori pentru Mama"
martie - aprilie 2015 Campionat de fotbal
2 aprilie 2015 Liniste, copiii citesc!, clasa I A
6 aprilie 2015 Sa nu-l uitam pe Fanus Neagu
6 aprilie 2015 Desene pe asfalt, clasa pregatitoare B
6 mai 2015 Campania ECOTIC
Parada costumelor populare
Lectie demonstrativa de matematica
18 mai 2015 Zilele Eco in scoala ta
Concurs de fotografie "Lumina si culoare"
Activitati metodice ale cadrelor didactice
Activitati culturale
Olimpiade si concursuri
* Cercuri pedagogice ale invatatorilor de clasa a IV-a, la limba romana* Balul de Haloween
Serbare de I decembrie

* Serbare de ziua scolii
* Spectacolul Primaverii
* Rezultate an scolar 2011 - 2012, semestrul I

Poze festivitatea de premiere an scolar 2012 - 2013
Poze festivitatea de deschidere a anului scolar 2013 - 2014
Poze intalnirea cu academicianul Solomon Marcus
Poze "Mos Nicolae ii premiaza pe elevii silitori"
Poze Ziua Scolii - Patronul spiritual Sfantul Spiridon
Poze patrula scolara
Poze exercitiu prevenire cutremur
Poze ziua Unirii
Proiect duhovnicesc ”Sfintele Taine in trairea copiilor”

Poze scoala
Poze Concurs
Poze proiecte desfasurate in scoala
Poze ziua scolii
Poze drapel 2012
Poze drapel 2012



Poze scoala
- lectie clasa a III-a B Matematica "INMULTIREA E DISTRACTIVA" invatator POPESCU IOANA
- Test matematica clasa a VI-a D
- Lectie deschisa istorie profesor AFTODOR STEFAN
- Lectie religie Clasa a VII-a A profesor CARAGATA GABRIELA
- Lectii in laboratoarele de informatica




Poze Concurs
- Concurs interjudetean de matematica "Cristian Calude" Galati clasele VA, VID, VIC
- Concurs atletism LOCUL I
- Olimpiada inovatiei selectarea lucrarilor din scoala
- Proiect educativ "Scoala mea" clasa a IV-C invatator CERNATEANU PAULA
- Parteneriat Crucea Rosie, Directia judeteana de tineret, Antidrog premierea





Poze proiecte desfasurate in scoala
- Lectie deschisa religie clasa a VI-a D profesor MOCANU ALINA
- 14 ianuarie lectie deschisa la comisia invatatorilor clasa a II-a cu participarea extraordinara a parintilor LIMBA ROMANA "Doi frati cuminti " Elena Farago invatator Virlan Mariana
- 15 IANUARIE ZIUA DE NASTERE A MARELUI POET NATIONAL MIHAI EMINESCU proiect judetean "Ginduri nerostite din lectura sufletului meu"
- Clasa a III-a B o zi foarte incarcata: expozitie de desene, concurs pe echipe din opera lui EMINESCU "Medalion literar", Dramatizare "Scrisoarea a III-a", prezentari power point in sala de festivitati invatator POPESCU IOANA
- 18 ianuarie in sala de festivitati proiect judetean "ACTORI PE SCENA VIOLENTEI, O SCENA FARA CORTINA", program de preventie si combatere a actelor de violenta Clasa a VI-a D PROFESOR PLUGARU FLORENTINA
- 25 ianuarie proiect educativ "150 de ani de la unirea PRINCIPATELOR": Concurs prezentari power point cu tema "UNIREA PRINCIPATELOR IN TEXTE SI IMAGINI"; Expozitie de picturi cu tema "CULORILE UNIRII"; Program artistic dedicat unirii principatelor Profesori organizatori: AFTODOR STEFAN, GOGORITA SIMION





Poze ziua scolii



15 mai concurs national chimie -faza judeteana-RALUCA RIPAN:Premiul I Bujoi Robert VIIC,mentiuni Orlea Martina VIID,Sarcoseli Claudiu VIID,Ceanga Teodora VIID,Mocanu Iulia VIID coordonator profesor Dragan Lucica.Felicitari!
14 mai faza nationala "Spiritualitate si cultura romaneasca"RADAUTI -eleva COLEASA VALENTINA a obtinut premiu special coordonatori profesori MEIROSU EMILIA si CARAGATA GABRIELA.FELICITARI!
14 mai concurs interjudetean VICTOR VILCOVICI desfasurat la colegiul national Balcescu:Premiul I -Orlea Martina -clasa a VIID;mentiuni Butoi Alexandra ,Sarcoseli Claudiu-clasa a VIID.
14 mai evaluare in educatie romana
10 mai eleva Paraschiv Silvia VIIA s-a calificat la etapa pe arhiescopie la GALATI -concurs catefietic national "Copilul in familie"sectiunea eseu unde a obtinut mentiune .Felicitari!
10 mai sala de festivitati activitate de parteneriat desfasurata de fundatia PRO HOMINI in parteneriat cu scoala noastra .Au participat elevii clasei VIA coordonati de doamna diriginta MIHAILA ADRIANA.Elevilor li s-a explicat semnificatia actiunii de voluntariat de catre membrii fundatiei fiind o activitate pregatitoare pentru activitatea ce se v-a desfasura vineri 13 mai in parcul monument,actiune de curatenie.Felicitari!
* 9 mai 5 elevi de la clasa a V-a C au participat la concursul judetean matematica si stiinte "10 pentru 10"iar elevii VASILE CALIN ROBERT VC a obtinut premiul II iar IVAN ADRIANA mentiune-FELICITARI!
7 mai cerc judetean istorie desfasurat tot la noi in scoala responsabil Aftodor Stefan .Lectie deschisa la clasa a VIA profesor AFTODOR STEFAN.FELICITARI!
7 mai cerc judetean invatatori -responsabil CERNATEANU PAULA desfasurat tot la noi in scoala.Felicitari!
7 mai concurs"EVALUARE IN EDUCATIE"limba engleza
* 6 mai cursuri de formare invatatori scoala "Fanus Neagu"formator profesor Tilinca Daniela.
5 mai "campania globala pentru educatie" activitate desfasurata in sala de festivitati sub egida fundatiei "Salvati copii".O adevarata lectie de viata oferita de elevi din clasa a VIID coordonati de director adjunct Meirosu Emilia si profesor consilier Plugaru Florentina.FELICITARI!
* 2 mai proiect national "Sfintii crestini-modele de viata"activitatea lunii aprilie.Echipa castigatoare :echipa pictorilor iar la animatie echipa actorilor.Felicitari copiilor si doamnei profesoare Caragata Gabriela.
24 aprilie Conducerea unitatii doreste parintilor,colegilor si elevilor sanatate multa ,liniste si multe impliniri.Cristos a inviat!
16-21 aprilie faza nationala matematica Oradea :eleva Orlea Martina a obtinut medalie de argint SSM si mentiune a ministerului educatiei iar eleva Butoi Alexandra a fost la un punct de medalie de bronz -clasa a VIID.Felicitari ambelor eleve pentru performantele lor deosebite!Eleva Iacob Madalina a participat la faza nationala a olimpiadei de religie ,la Galati insotita de doamna profesor Caragata Gabriela reusind un punctaj foarte bun.Felicitari.
8 aprilie concurs creatie literara ,clasele III-IV desfasurat la scoala I.L.Caragiale .Scoala noastra a obtinut Premiul I la poezie prin elevii:Samoila Rares clasa a III aD si Smeu Casandra a IIID ambii cu 100p,invatator Virlan Mariana si Ionita Cristi 96p premiul II iar la proza Sarbu Andreea premiul III clasa a III invatator ILIE MARINELA;Clasa a IV Ciineanu Andrei premiul II 94 p invatator Popescu Ioana ,Constantin Camelia premiul III;Ciochina David premiul III si Panturu Elena premiul III invatator Grama Adina.Felicitari !
* S-au afisat rezultatele la Cangurul -matematica clasele IV-VIII ,scoala noastra are rezultate foarte bune si avem si calificati la baraj.Rezultatele le gasiti pe site concurs Cangurul.Felicitari tuturor!
* 07.04.2011 "Fanus Neagu in texte si imagini", prezentari PowerPoint Locul I Capitaneanu Andreea si Tabacaru Daniela 7C Locul II Panait Manuela si Danac Andreea 7C Locul III Dragan Cristina 6A
*14.04.2011 "Ganduri de copil de paste", prezentari PowerPoint Locul II Vizitiu Rodica 7A Mentiune Apostol Maria 7A Mentiune Constantin Georgiana 7A.Profesor Anghel Nicoleta.Felicitari pentru rezultate!
* 5 aprilie "La multi ani domnule FANUS NEAGU !"La multi ani scoala FANUS NEAGU !"O saptamana plina de evenimente deosebite .Felicitari tuturor pentru tot ce faceti pentru acesta scoala !
23 martie concurs "Cultura si spiritualitate romaneasca":PREMIUL I si calificare la faza nationala -Radauti:COLEASA VALENTINA VIID ,profesori Meirosu Emilia,Caragata Gabriela.FELICITARI!
18 martie concurs Cangurul desfasurat la noi in scoala.Asteptam rezultatele.
19 martie olimpiada judeteana religie -avem premiul I cu calificare la faza nationala :IACOB MADALINA VIIC,profesor Caragata Gabriela si o mentiune PARASCHIV SILVIA VIIA.Felicitari!
12 martie -Olimpiada judeteana de matematica-avem rezultate foarte bune :Premiul I Orlea Martina VIID,Premiul II Butoi Alexandra VIID aambele calificate la faza nationala care va fi la Oradea intre 16-21 aprilie,premiul III Sarcoseli Claudiu VIID ,mentiune Coleasa Valentina VIID.Felicitari tuturor!
12 martie concurs proiect protectia consumatorului "Alege e dreptul tau"desfasurat la colegiul economic.Copiii nostri iar au fost in frunte :premiul I si calificata la faza nationala eleva Apostu Bianca VIIIB ,profesor Mariana Tanase.Au participat 15 lucrari cu rezultate foarte bune ,elevii fiind indrumati de profesor Mariana Tanase si invatatorii Popescu Ioana si Tanase Virginia.Felicitari!
5 martie concurs judetean "TOATE PINZELE SUS"unde la sectiunea geografie au obtinut premiul III un echipaj format din elevele AVRAM ANA MARIA si CEANGA TEODORA VIID pregatite de doamna profesoara DUCA MIRELA.FELICITARI!
8 martie"LA MULTI TUTUROR FEMEILOR,MAMELOR,COLEGELOR!"Serbari la clasa a ID invatator Carsote Ramona si la clasa IIIA invatator Oancea Marioara.Felicitari tuturor.
5 martie 2011 concurs judetean de ortografie "Ion Creanga" desfasurat la scoala ION CREANGA .Avem foarte multe premii.Suntem primii.Premiul I :Orlea Alexandra invatator IORGA ELENA,Ciochina David ,invatator Tanase Virginia Premiul II:Cruceanu Bianca invatator Iorga Elena ,Panturu Elena ,invatator Grama Adina;Premiu Special :Constantin Eduard -Florin invatator Popescu Ioana;Mentiuni:Vasilescu Gabriel invatatorLazar Vasilica ,Gherghiceanu Andreea invatator Tanase Virginia.FELICITARI!
29 februarie :Activitatea lunii februarie in proiectul proiectului national “Sfintii crestini –modele de viata “.Felicitari copii ,felicitari si doamnei profesoara Caragata Gabriela .Votati-ne pe site sfintii crestini.ro.Acolo veti gasi si poze ale activitatii.
26 II Evaluare in educatie-limba romana desfasurat la noi in scoala.FELICITARI COPII ,FELICITARI INVATATORILOR SI PROFESORILOR CARE I-AU PREGATIT!Avem rezultate foarte bune.Daca vreti sa vedeti rezultatele click aici
19 februarie -faza judeteana Olimpiada de limba si literatura romana-Avem rezultate foarte bune!Premiul II pe judet Coleasa Valentina VIID cu 114 puncte punctaj foarte mare,profesor Meirosu Emilia ,Orlea Martina VIID 110p si inca 12 mentiuni.Felicitari profesorilor de limba romana din scoala si copiilor.Daca doriti sa vedeti rezultatele Avem rezultate foarte bune.Daca vreti sa vedeti rezultatele click aici
19 II 2011 CONCURS "EVALUARE IN EDUCATIE"matematica.Au participat 206 elevi de la noi din scoala si de la scoala "MIHU DRAGOMIR".FELICITARI TUTUROR PARTICIPANTILOR!AVEM SI 100 de puncte.BRAVO COPIII.FELICITARI SI INVATATORILOR PENTRU CUM I-AU PREGATIM.SIGUR DORITI SA VEDETI REZULTATELE:click aici
Au sosit rezultate CONCURS NATIONAL COMPER de matematica.FELICITARI TUTUROR!Daca doriti sa vedeti rezultateleclick aici
Au sosit diplomele de la concurs "LUMINA MATH"matematica desfasurat la scoala ION CREANGA in 27 .11.2010 .Scoala noastra a obtinut urmatoarele rezultate:Orlea Alexandra -premiul I clasa a IVC invatator IORGA ELENA,Necula Andra-premiul II-invatator Popescu Oana,Lipan Dragos -clasa a Iv-a B premiul II invatator Popescu Ioana,Avrigeanu Andrei clasa a IV-a D premiul II invatator Tanase Virginia, Panturu Elena-premiul III-invatator Grama Adina clasa a IV D ,
Constantin Alex clasa a IV B Premiul IIIinv Popescu Ioana,Constantin Florin clasa a IV-a Premiul III Inv Popescu Ioana,Alexe Adrian a IV a Premiul III inv Iorga Elena ,Gradeanu Maria clasa a V a PremiulII profesorTilinca Daniela,Vasile Calin Robert a V a II,Tilinca Daniela,Stroe Stefan a VII a III,Damian Marius,Orlea Martina a VII a III,Tilinca Daniela
Daca doriti sa vedeti ultimele rezultate obtinute de noi la ultimele concursuriclick aiciDaca doriti sa vedeti rezultatele la concurs +-POEZIA desfasurat pe 22 ianuarie 2011 unde foarte multi elevi ai nostri au obtinut mentiuneclick aici
Au sosit rezultatele la concursul national COMPER de matematica:Felicitari tuturor!Daca doriti sa vedeti rezultatele click aici
Joi 27 ianuarie 2010 sala de festivitati ora 10.30 a avut loc la scoala “Fanus Neagu”activitatea lunii ianuarie din cadrul proiectului national “Sfintii crestini –modele de viata “ Coordonator local de proiect profesor Caragata Gabriela. Echipele participante la proiect sub denumiri sugestive”echipa creatorilor, echipa actorilor ,echipa jurnalistilor ,echipa desenatorilor,echipa pictorilor au pregatit produse ale muncii lor pe care le vor expune juriului.La activitate participa si preotul Bancila Mircea. “Obiectivul principal al proiectului este apropierea de sfintii crestini ,cunosterea vietii lor pentru a le deveni modele de viata “precizeaza profesor Caragata Gabriela. Sfintii lunii ianuarie pe care si i-au ales echipele sunt:Sfintul Ioana Botezatorul,Sfintul Vasile cel Mare,Sfintul Grigorie Teologu,Sfintul Ioan Gura de Aur.
Luni 24 ianuarie –Program educativ dedicat “UNIRII PRINCIPATELOR ROMANE” (24 ianuarie 1859-24 ianuarie 2011) ora 11 sala de festivitati-o activitate educativa si atractiva-FELICITARI COPIILOR PARTICIPANTI,PROFESORILOR SI INVATATORILOR organizator profesor AFTODOR STEFAN Activitati desfasurate: 1)Concurs istoric dedicat celor 152 ani de la Unire-5 echipaje participante -LOCUL I-ORLEA MARTINA,CEANGA TEODORA VIID 2)Moment artistic pregatit de elevii clasei a IV-a C-invatator-IORGA ELENA 3)Cintece patriotice :Ansamblul Coral al scolii “Fanus Neagu”-profesor SONEA CRISTIAN
CONDUCEREA SCOLII REPREZENTATA DE PROFESORII:TILINCA DANIELA SI MEIROSU EMILIA DORESC TUTUROR COLEGILOR ,ELEVILOR,PARINTILOR UN AN MAI BUN PLIN DE IMPLINIRI PE TOATE PLANURILE ,DE SANATATE SI FERICIRE SI LE MULTUMESTE PE ACEASTA CALE PENTRU TOT CE REALIZEAZA PENTRU SCOALA"FANUS NEAGU"."LA MULTI ANI TUTUROR!
**-21 decembrie 2010 colectivul claselor a III indrumati de inimosii invatatori:MALINCHI MARIANA ,VIRLAN MARIANA,ILIE MARILENA,OANCEA MARIOARA au lansat o frumoasa revista cu creatii ale copiilor.Program lansare revista “Stelute …de iarna”- revista claselor a III-a - introducere - despre iarna - prezentarea colectivului de redactie – elevi si invatatori - motivatia pentru realizarea revistei - scurt program artistic - cantec “Iarna a sosit in zori” - recitare poezii: “Iarna pe ulita” de G. Cosbuc “In asteptarea Mosului” (din revista) “In clinchet de clopotei” - recital Raluca Tanase – cantece de iarna - sceneta “Irozii” - colinde de Craciun
13 decembrie ziua patronului spiritual"SFINTUL SPIRIDON"3 ore de adevarat spectacol in care eleviii scolii au cintat,au dansat ,au jucat teatru.FECICITARI TUTUROR!LA MULTI ANI SCOALA FANUS NEAGU!"revin cu poze si amanunte .
8 decembrie -concurs inedit de astronomie organizat de SCOALA NOASTRA impreuna cu COLEGIUL MURGOCI si doi inimosi dascali BECHEANU NICOLETA (MURGOCI)si POPESCU IOANA(sc.FANUS NEAGU) Copiii de clasa a IV-a de la aceasta scoala impreuna cu elevii de gimnaziu de la Colegiul National “Gh. M. Murgoci”, precum si elevi de la alte scoli din municipiu au imbinat stiinta cu mitul universului, sub coordonarea profesorului Nicoleta Becheanu si invatatoarei Ioana Popescu. Elevii Clubului de Astronomie sunt la prima editie a calatoriei lor imaginare printre stelele ce stralucesc de mii de ani, respectiv concursul judetean de astronomie “Pasi Mici spre Marele Univers” – Dumitru Prunariu.
**6 decembrie premierea la EVALUARE IN EDUCATIE -concurs national -premiere realizata la romana si matematica atit la prima etapa de anul acesta cit si la faza competitionala desfasurata in iunie unde scoala noastra a fost centru judetean.A fost un adevarat spectacol .FELICITARI TUTUROR PENTRU REZULTATE!
** Simbata 4 decembrie 2010 a avut loc la BUZAU concurs national”Eremia Georgescu”-matematica la care a participat un lot de elevi de la scoala”FANUS NEAGU” Elevii au obtinut urmatoarele rezultate: Dragnea Andreea clasa a III a D-invatator Virlan Mariana-premiul II Samoila Rares clasa a III-a D-invatator Virlan Mariana –mentiune Dima Ioan clasa a III-a D-invatator Virlan Mariana –mentiune Sarcoseli Claudiu clasa a VIID-profesor Tilinca Daniela-premiul II Orlea Martina clasa a VIID-profesor Tilinca Daniela-mentiune Stroe Stefan –clasa a VIIC-profesor Damian Marius-mentiune. Au mai participat cu rezultate bune elevii Dumitrescu Laurentiu,Bosuioc Alexandra clasa a VI-a profesor Mihaila Adriana ,Popirtac Manuela,Ochirosi Diana ,Boboc Alexandra,Apostu Bianca clasa a VIII-a profesor Damian Marius ;Butoi Alexandra Ceanga Teodora ,Coleasa Valentina clasa a VII-a profesor Tilinca Daniela
* 1 decembrie concurs judetean "92 de ani de la formarea ROMANIEI MARI"in cadrul proiectului judetean "VALORI NATIONALE SI LOCALE"organizat la noi in scoala de inspectoratul scolar si scoala noastra .Au participat foarte multe echipaje din judet iar echipajul nostru format din BRAILEANU IULIANA(VIIIB) si IACOB MADALINA (VIIC)profesor AFTODOR STEFAN A OBTINUT o pretioasa MENTIUNE.FELICITARI!
*9 noiembrie –O ZI NEAGRA PENTRU VIATA SCOLII-un foarte bun elev al scolii, BALANICA VLAD IONUT  s-a stins din viata.

DUMNEZEU SA-L ODIHNEASA IN PACE. NU TE VOM UITA NICIODATA!

*13 Noiembrie “EVALUARE IN EDUCATIE”-engleza la noi in scoala.

*13 Noiembrie-CONCURS INTERJUDETEAN “Petre Morosanu-Trident”-matematica-colegiul MURGOCI

*13Noiembrie-proiect-“VALORI CULTURALE NATIONALE”-desfasurat la Balcescu –avem si noi reprezentanti.AVEM EMOTII ,SUCCES TUTUROR!

*10 noiembrie”ZIUA PORTILOR DESCHISE”Clasa a IIIB invatator Malinchi Mariana si a IVD invatator Tanase Virginia au vizitat o unitate militara”Batalionul 285”.FELICITARI!

*10 noiembrie-clasa a IVA invatator LAZAR VASILICA realizat o activitate deosebita impreuna cu doamna bibliotecara LUNGU DORINELA despre “Viata si opera lui MIHAIL SADOVEANU”

*29 octombrie 2010 -Concurs interjudetean “DAN BARBILIAN”desfasurat la CALARASI -matematica–eleva ORLEA MARTINA a obtinut mentiune cu un punctaj foarte mare .FELICITARI!

*29 octombrie 2010 Concurs interjudetean “CRISTIAN CALUDE “GALATI clasele VII-XII-matematica.Au participat din scoala obtinind rezultate bune :Sarcoseli Claudiu ,Coleasa Valentina,Avram Anamaria,Ceanga Teodora,Butoi Alexandra VIID si STROE STEFAN VIIC iar CEANGA TEODORA a obtinut mentiune.FELICITARI TUTUROR!

*“28  octombrie 2010 “mare petrecere mare.Copiii nostri  cei mici si cei mari au ornat  sala de festivitati

s-au costumat frumos ,au cintat ,au dansat ,au desenat a fost o super tare petrecere de” HALOWEEN”.Petrecere organizata la cei mari de VIIIB sub indrumarea profesorului AFTODOR STEFAN iar la cei mici profesor CIOCIRLAN GEORGIANA  .BRAVO COPIII PENTRU ORGANIZARE SI COMPORTAMENT!

*27 octombrie 2010 –COPIII SI-AU VOTAT REPREZENTANTUL SCOLII prin vot democratic.Candidatii si-au prezentat platforma electoral a prin frumoase prezentari power point i-ar  toti copiii au avut dreptul sa le puna intrebari si chiar le-au pus cel putin cite 10 la fiecare.In urma numararii voturilor eleva ORLEA MARTINA VIID a fost desemnata reprezentanta elevilor cu peste 300 de voturi.FELICITARI!

*CONCURS SADOVENIANA –desfasurat la scoala 29–Au participat de la noi din scoala elevi atit la creatie literara cit si la traduceri (engleza)cu rezultate foarte bune!FELICITARI!La educatie plastic a s-au obtinut foarte multe premii I.In curind detalii.FELICITARI!

*16 octombrie ,29 octombrie elevii nostri au participat la prima etapa a concursului “EVALUARE IN EDUCATIE “ matematica si romana cu rezultate foarte bune!FELICITARI ELEVILOR,INVATATORILOR SI PROFESORILOR!

-Parteneriat cu Crucea rosie ,Antidrog activitati desfasurate in octombrie la care au participat elevii claselor a VIII-a.

 

 
 
 


REALIZATOR RUBRICA STIRI:PROFESOR TILINCA DANIELA

REZULTATE LA OLIMPIADE SI CONCURSURI SCOLARE 

 

An scolar: 2007-2008


An scolar 2008-2009


An scolar 2009-2010

An scolar 2010-2011


 
 

An scolar: 2007-2008
 

Cuvinte putine pentru copii cu rezultate atât de multe

                                                                                “Copiii sunt mugurii unei generatii noua” – Nicolae Iorga
 
 

De la mal de Dunare din Braila, unduieste cu fatetele diamantine ale  rezultatelor obtinute Scoala „Fanus Neagu”.
Elevii acestui locas de învatamânt au visele lor de viitor leganate de fluviu, alimentate de parinti, învatatori si profesori cu râuri de îndrumari si purtate spre marea deschidere înspre societate de rezultatele, deosebite  obtinute în munca depusa.
Actuala Scoala cu clasele  I – VIII “Fanus Neagu” – din Braila dateaza din anul l953, când apare în arhiva ca scoala din Radu Negru de pe str. Domnitei nr. 18 – 20, numindu-se Scoala  Elementara de 7 ani.
În anul 1962 este dat în folosinta localul Scolii Elementare nr. 2 din Braila situat pe soseaua Buzaului nr. 24 – 30.
În anul 2002, luna septembrie, ziua 20 scoala a primit numele de « Fanus Neagu » slujba de sfintire fiind savârsita de Preasfintitul Cassian Craciun, Episcopul Dunarii de Jos, împreuna cu un sobor de preoti.
Scoala este una cu traditie în zona, având un spatiu de învatamânt bine structurat.
Scoala „Fanus Neagu” îsi propune sa devina o scoala cu identitate proprie prin calitatea instruirii si educatiei, profesionalism, modernizare si participarea actorilor implicati (elevi, profesori, parinti).Rezultate notabile obtinute  în acest sens sunt:
CICLUL PRIMAR an scolar 2007-2008
                CLASELE   I
Paricipare la concursurile: Winners, Eurojunior (I B), Cangurul matematic (18 calificative “Excelent”), Cangurasul dun poveste
                CLASELE  a II-a
* Concursul  national „Winners”:
* limba româna:  II E – 2 premiu  II; 2 premii  III; * matematica:: II E: 1 premiu III
* matematica: - IV- a D – 1 premiu III IV E: 1 mentiune.
            * Concursul national „Eurojunior”: II C: 2 premii III
            * Concursul judetean de matematica „Micul matematician”: II B: 1 mentiune; II C: 1 premiu I, 1 premiu III; II D: 1 premiu I, 1 mentiune
* Concursul judetean de creatie literara: II B: 1 premiu II
* Concursul national de creatie literara „Imagini din copilaria mea” ( Slatina –dec. 2007 ): II E: 1 mentiune
*  Concursul international de arta plastica ( Baia Mare ): II A: 1 premiu I, 1 premiu II
               CLASLELE  a III-a
* Concursul  national „Winners”: III B – 2 premii  I; 1 premiu II; 7 premii III; 2 mentiuni; III C: 1 premiu III, 2 mentiuni; III E: 1 premiu III, 2 mentiuni
Lb. engleza: III B: 2 premii I; III D: 2 premii I; III E: 2 premii III
* Concursul de matematica “Cangurul”: III B: 1 premiu I; III E: 2 premii I, 1 premiu III; la proba de baraj: III C: 1 premiu I-tabara “Poiana pinului”
* Concursul judetean de creatie literara „Primavara în suflet de copil”: III B: 1 premiu III, 1 Mentiune; III E: 1 premiu II
* Concursul judetean de matematica „Micul matematician”: III C: 1 premiu II; III E: 2 premii I
                 CLASLELE  a IV-a
* Olimpiada judeteana de educatie civica: IV D: 3 premii II; IV E: 1 premiu III
* Concursul judetean de ortografie:  IV D: 1 premiu I; IV E: 1 premiu II
* Concursul judetean de matematica „Pe urmele micului Gauss””: IV D: 2 trofee „Micul Gauss” ; IV E: 1 trofeu „Micul Gauss” si 1 premiu I
* Concursul judetean de matematica „Micul matematician”: IV D: 5 premii I; 1 premiu II; 1 premiu III; 1 Mentiune; IV E: 4 premii I; 2 premii III
* Concursul jude?ean de creatie literara „Primavara în suflet de copil”: IV D: 1 premiu II, 1 premiu III, 2 Mentiuni; IV E: 1 premiu I
* Concursul national „Eurojunior”: IV B: 1 premiu II; IV D: 1 mentiune speciala, 2 mentiuni
* Concursul de matematica „Cangurul” ( proba de baraj ): IV  E – 1 premiu I.
* Concursul national „Winners”:
* limba româna: - IV A – 1 premiu  II; 2 premii  III; IV B – 2 premii III; 4 men?iuni; IV D: 4 premii I, 3 premii II, 2 premii III; IV E: 2 premii III, 5 mentiuni
* matematica:: - IV- a D – 1 premiu III IV E: 1 men?iune.
* Concursul de interpretare muzica usoara: clasa a IV  D – 1 premiu I.
* Festivalul sportiv „Bucuria copiilor”: IV D: 2 premii I, 2 premii II, 2 premii III; IV E: 3 premii I, 2 premii II, 2 premii III, 1 mentiune
* Concursul national de orientare turistica: IV  D – 1 premiu I.

CICLUL GIMNAZIAL an scolar 2007-2008
-  Matematica -profesor indrumator Tilinca Daniela
I)Concurs interjudetean “Cristian Calude” 27 octombrie 2007
Nicolae Alexandra –mentiune –Clasa a VII-a
Ilie Dana mentiune –mentiune-Clasa –a VII-a
Matei Vlad–mentiune-clasa a VI-a
II) Concurs interjudetean “Petru Morosan-Trident”
Nicolae Alexandra –mentiune - Clasa a VII-a
Ilie Dana mentiune –mentiune- Clasa a VII-a
Bucur Oana –mentiune-Clasa a VII-a
Mergeanu Bogdan –mentiune- Clasa a VI-a
III)Concurs interjudetean “Barbu-Barbilian”-Calarasi- Nicolae Alexandra –medalie de bronz- Clasa a VII-a
IV) Concurs interjudetean “Grigore Moisil”-Urziceni-Ilie Dana –mentiune Clasa a VII-a
V)Olimpiada de matematica –Faza judeteana  Ilie Dana –premiul I - Clasa a VII-a-Chituleasa Lavinia –mentiune-clasa –a VI-a
la  Faza nationala Ilie Dana  a obtinut mentiune
VI)Concurs interjudetean “Victor Valcovici”  Premiul III-Ilie Dana- Clasa a VII-a
Nicolae Alexandra –Mentiune
Fizica
Olimpiada judeteana –Tanase Ioana –mentiune- clasa –a-VII-aB

Chimie
 (Faza judeteana)Concurs national de Chimie-« Raluca Rapan »- Premiul I- Ilie Dana clasa –a-VII-aE (Faza judeteana) si mentiune -faza nationala-
-Mentiune -Nicolae Alexandra –faza judeteana- clasa –a-VII-aE

Biologie
Premiul I –Olimpiada judeteana de Biologie-Brinzoi Casandra-clasa a-VII-a
Premiul II –Olimpiada judeteana de Biologie-Nicolae Alexandra-clasa a-VII-a
Premiul II –Olimpiada judeteana de Biologie-Pelmus Adelina-clasa a-VII-a
Premiul II –Olimpiada judeteana de Biologie-Cruceanu Adriana-clasa a-VII-a
Premiul III –Olimpiada judeteana de Biologie- Tanase Ioana-clasa a-VII-a
La concursul “ Prietenii naturii” 3 echipaje au luat Premiul-III

Lb. romana
Concursul “Sadoveniana”:  Premiul III: Radulescu S. – VI D – prof. Meirosu Emilia
Concursul “Mihai Eminescu”: Mentiune: cls.V – prof. Chitu Adriana
Concursul “Labirintul fictiunii”: 3 elevi calificati la faza nationala – prof. Tarachiu Dorina
Concursul “Ion Creanga”: 2 premii I – prof. Meirosu Emilia
Concursul “Europe Direct”: Premiul I – Nitu Anca; Premiul III: Popartac Manuela; Mentiune: Mocanu Denisa si Parlog Alexandra
Concursul literar “Fanus Neagu” organizat de d-na prof. Tarachiu D.Premiul I: Tanase I; Premiul II: Topa D; Premiul III: Popartac M; mentiune: Dirjan Silvia
Olimpiada faza judeteana: cls. V – 2 mentiuni – prof. Meirosu E.; cls VI: 1 mentiune; cls. VII: 2 premii III; cls. VIII: 1 mentiune – prof. Horoiu Lavinia

Lb. franceza
Olimpiada judeteana: Premiul I – prof. Aron Livia

Geografie
Prof. Duca Mioara-Mirela: Vlad Paula-VIII D: mentiune la Concursul interjudetean “Tomis”
Prof. Duminica Simona: Albu Andreea-VIII E: premiul III la Olimpiada de geografie, etapa judeteana

Cultura civica: Prof. Plugaru Florentina: Stan Andra, Vlad Paula-VIII D; Hortolomei Laura, Panait Cristina-VII E: mentiune I la olimpiada cultura civica;

Educatie religioasa:
Prof. indrumator Caragata Gabriela
Butoi Alin: premiul III la Concursul interjudetean „Copii si îngeri”
Chituleasa Lavinia – premiul II la Concursul judetean „Crestin în mileniul III”, editia II
Tanase Ioana-VII B – mentiune la Concursul judetean „Crestin în mileniul III”, editia II
Pîrlog Alexandra-VI-a C si Pîrlog Maria-VIII A: premiul I la Concursul „Este dreptul tau sa alegi!”, etapa judeteana

Catedra de arte:- profesor indrumator Mariana Tanase
- Premiul I – concursul “Micul creator” – elev Stoian Cristina
- Premiul I – concursul “Micul creator” – elev Ionescu Maria Alexandra
- Premiul I – concursul “Micul creator” – elev Petcu Violeta
- Premiul I – concursul “Micul creator” – elev Nedelcu Ovidiu
- Premiul II – concursul “Micul creator” – elev Iuret Elena
- Premiul II – concursul “Micul creator” – elev Nicolae Alexandra
- Premiul II – concursul “Micul creator” – elev Toma Madalina
- Premiul III – concursul “Micul creator” – elev Timuc Corina
- Premiul III – concursul “Micul creator” – elev Tudor Irina
- Premiul III – concursul “Micul creator” – elev Bodea Gabriel
- Premiul II – concursul “Sadoveniana 2007” – elev Datcu Raluca
- Premiul “Cel mai frumos martisor”-elev Serbanescu Olimpia  Sc. "Dimitrie Cantemir"–la Concursul “Dragobetele saruta fetele “
- Premiul pentru reprezentarea naturii primavara –elev Iuriet Elena –la Concursul “Dragobetele saruta fetele “
- Premiul pentru calitatea plastica si lirismul imaginii –elev Eavaz Violeta –la Concursul “Dragobetele saruta fetele “
- Premiul al II-lea (international) –elev Dache Stefan la concursul “Harta graiului “
- Premiul I – concursul “Micul creator” ed VII– elev Pirlog Alexandra
- Premiul I – concursul “Micul creator” ed VII – elev Tanase Geea
- Premiul I – concursul “Micul creator” ed VII – elev Rosus Marta
- Premiul II – concursul “Micul creator” ed VII – elev Dinu Cristina-
- Premiul III – concursul “Micul creator” ed VII – elev Gerea Stefania
- Premiul III – concursul “Micul creator” ed VII – elev Fetecau Andreea

Catedra de educatie muzicala-profesor indrumator Condruz Mihaela
Premii obtinute la Concursul de la  Palatul copiilor  din 17 mai 2008
            - Premiul I  - eleva Nitu Anca  (cls a V-a C)  , sectiunea muzica usoara
            - Premiul I  -trupa “Bing-Bang “  (Screa Carmen ,Voicu Bianca ,Boboc Alexandra –cls a V-a B), sectiunea muzica usoara
            - Premiul I –trupa “ Junior”(eleve: Iuriet Elena , Odobasa Elena si Odobasa Ramona –clasa a VI-a D) , sectiunea muzica usoara
 

Catedra de educatie fizica si sport

- Locul II Cros  elev Margas George (etapa judeteana), prof indrumator Militaru Madalina si Munteanu Sergiu
- Locul I viteza 50 m Sandu Adelina cls a IV-a (etapa judeteana), prof indrumator Militaru Madalina
- Locul IV rezistenta Manuela cls a IV-a (etapa judeteana) prof indrumator Militaru Madalina
- Locul V rezistenta Musat Marian cls a IV-a (etapa judeteana) prof indrumator Militaru Madalina
- Locul III  atletism   Nueloiu Andra  (etapa judeteana),prof indrumator Munteanu Sergiu

Catedra de informatica

- premiul II – concursul de informatica “Nicolae Iorga” – elevi: Chituleasa Lavinia, Dodan Daniel Leonard, Pica Iulia (cls a VI-a C ) – prof. Ion Aurelia si Popovici Elena
- premiul III –concursul  de creativitate IT  “Un altfel de Nica” desfasurat cu ocazia  Zilele Scolii “Ion Creanga” Braila -elevi : Datcu Veronica ,Ciulinaru Roxana ,Dinescu Bianca (clasa a V-a ) - prof. Ion Aurelia si prof.Popovici Elena ;
- Premii obtinute la concursul  judetean INFO-JUNIOR  editia a IV-a :
• PREMIUL I Popa Ioana cls.  a VII-a E   TASTARE RAPIDA prof. Ion Aurelia
• PREMIUL II Pinzaru Ionut cls. a V-a D    TASTARE RAPIDA prof.Popovici Elena
• PREMIUL III  Iorga Alexandru a VII-a B TASTARE RAPIDA prof. Ion Aurelia
• MENTIUNE  Duru Catalina cls.a IV-a  sectiunea  “LUMEA BASMELOR” prof.Popovici Elena
• MENTIUNE Scarlat Ana Maria cls.a IV-a   sectiunea “LUMEA BASMELOR” prof. Ion Aurelia
• MENTIUNE Paraschiv Silvia cls.a IV-a  sectiunea “LUMEA BASMELOR” prof.Popovici Elena
• PREMIUL I Orlea Martina cls.a IV-a sectiunea “POVESTI CREATE SI ILUSTRATE” prof. Ion Aurelia
• PREMIUL II Ceanga Teodora cls.a IV-a sectiunea“POVESTI CREATE SI ILUSTRATE” prof. Ion Aurelia
• PREMIUL III Danac Andreea cls.a IV-a sectiunea“POVESTI CREATE SI ILUSTRATE” prof. Ion Aurelia
• MENTIUNE Catoiu Robert cls.a IV-a sectiunea“POVESTI CREATE SI ILUSTRATE” prof.Popovici Elena
• MENTIUNE Iacob Madalina cls.a IV-a sectiunea“POVESTI CREATE SI ILUSTRATE” prof. Ion Aurelia
• PREMIUL SPECIAL Fetecau Andreea cls.a VII-a B sectiunea“GRAFICA” prof. Ion Aurelia
• PREMIUL  SPECIAL Tudor Irina cls.a VII-a B sectiunea“GRAFICA” prof.Popovici Elena
• PREMIUL I Motoc Mihaela cls.a V-a D sectiunea“GRAFICA” prof.Popovici Elena
• PREMIUL III Ciulinaru Roxana cls.a V-a     sectiunea“GRAFICA” prof. Ion Aurelia
• MENTIUNE Skakocs Madalina cls a V-a  sectiunea“GRAFICA” prof. Ion Aurelia
• MENTIUNE Ionescu Alexandra cls a VII-a E sectiunea“GRAFICA” prof. Ion Aurelia
• MENTIUNE Nitu Anca cls a V-a  sectiunea“GRAFICA” prof. Ion Aurelia
sectiunea Power Point
• MENTIUNE   cls a VI-a C Chituleasa Lavinia, Dodan Leonard,Anghel Elena,Pica Iulia, Ion A si prof.Popovici E
• PREMIUL II   cls a VII-a B, a VII-a C si a VII-a E Cretu Marinela,Tanase Ioana ,Luca Florin  prof. Ion A. si prof.Popovici E
• MENTIUNE  clasa a VII-a B si a VI-a DBalaban Cristian,Odobasa Ramona,Odobasa Elena,Tanasa Geea prof.Popovici Elena si  prof. Ion Aurelia
 sectiunea Soft educational
• PREMIUL II clasa a V-a A si a V-a C Pana Alexandru,Cazacu Cosmin ,Neagu Daniela,Popa George ,prof.Popovici Elena si  prof. Ion Aurelia
• PREMIUL III clasa a VII-a B si a VII-a E Popa Ioana,Tudor Irina ,Iorga Alexandru,Pricop Daniel  prof. Ion Aurelia si prof.Popovici Elena
 




An scolar: 2008-2009


Clasa I. D învatator Micu Marilena
    1. Winners – limba româna :
Premiul III prin eleviiS Bogdan Ana-Maria, Chirita Ioana, Podgoreanu Andrei, Secuianu Sabina
    2. Cangurul :
EXCELENT : prin elevii Bogdan Ana-Maria si Podgoreanu Andrei
Foarte Bine prin elevii Chirita Ioana, Cojocaru Sabin, Secuianu Sabina, Sîrbu Andreea, Subtirica Costin

Clasa I. D învatator Vârlan Mariana
    1. Concursurile „WINNERS „ – total 12 premii, din care:
- matematica Premiul III 1 elev
- lb. Româna Premiul II 2 elevi Premiul III 9 elevi
    2. Concursul „Cangurul” :
- matematica : excelent 11 elevi
F. bine 9 elevi
- limba româna : excelent – 16 elevi
F. bine - 1 elev

Clasa a II-a C - învatator Iorga Elena
S-au obtinut urmatoarele premii:
Orlea Alexandra la concursurile „Cangurul Premiul I matematica, Premiul I povesti; „Mac cel istet” Premiul II; „Învierea Domnului prin ochii copiilor Premiul I;
Stan Anna Andreea la concursurile: „Cangurasul din poveste Premiul I;
Prioteasa Petru la concursurile: Cangurul matematica Premiul I; Winners Premiul III;
Cotiga Anna Maria la concursurile: „Cangurasul din poveste” Premiul I; „Winners” limba româna Premiul I Premiul II;
Alexe Adrian la concursul: „Cangurasul din poveste” Excelent I;
Cîlea Vladut la concursul„Cangurasul din poveste Excelent I;
Dumitru Cosmin Winners” – limba românî Premiul II;
Prtrof An „Învierea Domnului prin ochii copiilor” Premiul II;
Manaila Bianca dans modern Premiul I;
Bertesteanu Teodor – Sah simultan Premiul I;
Baciu Andreea Premiul III;
Lupascu Denis „Mac cel colorat” Premiul I;
Mihai Alexandru „Mac cel colorat”Premiul II.

Clasa a II-a D - învatator Tanase Virginica
    La „Evaluare în educatie” – limba româna :
- eleva Gherghiceanu Andreea - Medalie de aur
- Plaiasu Andy locul VI la nivel judetean
    Concursul „Proeducatia” a adus urmatoarele premii:
- Avrigeanu Andrei premiul III
- Ciochina David mentiune
- Plaiasu Andy mentiune
    La concursul „Cangurul”
– la matematica au obtinut excelent: Plaiasu Andy si Avrigeanu Andrei;
Foarte bine au obtinut : Tacariseanu Andrei, Avrigeanu Sebastian, Popoaca Geanina, Neagu David, Badiu Gabriel, Gherghiceanu Andreea, Buduleanu Gabriela
La limba româna au obtinut excelent: Avrigeanu Andrei, Datcu Cristian, Medianu Cristina, Plaiasu Andy, Avrigeanu Sebastian, Buduleanu Gabriela, Gherghiceanu Andreea.
Foarte bine au obtinut elevii Neagu David, Badiu Gabriel, Sacariseanu Andrei si Marin Marian.
    Concursul „Media Kinder” prin echipa „Stelutele” a adus locul I prin membrii echipajului Avrigeanu Andrei, Onofreiu Cosmina si Badiu Gabriel.

Clasa a II-a E – învatator Carsote Ramona
La concursul „Evaluare în educatie” – matematica : eleva Panturu Premiul IIII Elena, mentiune - limba si literatura româna, iar la concursul „Cangurasul din poveste” excelent;

Clasa a III-a A - învatator Serfan Stefan
1.Simpozionul National „De la Dunare la mare” – Gradinita 55 –sectiunea creatie plastica
Premiul I – Dumitru Cristina
Premiul II - Sapunaru Stefania
- Dornea Emilia
2. Proiectul Judetean „Culorile primaverii”
Premiul II Dumitru Cristina
3. Proiect interjudetean „Pastele la români”
Premiul I pictura:
– Dumitru Cristina
- Sapunaru Stefania
- Dornea Emilia
Premiul I colaj:
Echipa Sapunaru Stefania, Grigore Andreea, Gorgovan Andreea
Premiul I pe echipe:
Dumitru Cristina, Moroiuanu Diana, Dornea Emilia

Clasa a III-a B – Învatator Popa Manuela
Buican Oana mentiune Eurojunior
Iacob Teodora Premiul I creatie concursul „Fanus Neagu”
Premiul III Winners
Premiul III „Micul matematician”
Bogdan Cristina Premiul II „Micum matematician”
Cuclea Florin Foarte bine la „Cangurasul din poveste”
Beciu Alexandru premiul III „Micul matematician”

Clasa a III-a C - învatator Cernateanu Paula
1. Concursul „Euro Junior” – mentiune Stoian Bogdan
2. Concursul „Pro Educatia”
Premiul III Tataru Teodora
Premiul special Vasile Calin
4 mentiuni: Vasile Calin, Bobe Alexandru, Bogdan Miruna, Ionescu Andrei
3. Concursul „Evaluare în educatie” (lb. Româna)
Premiul I Damian Ioana
4. Concursul „ Primavara în suflet de copil” – Premiul II –Damian Ioana

Clasa a III-a D - învatator Ivan Stanica
1. Concursul „Euro Junior” – 2 mentiuni prin Burlacu Andreea si Botea Bogdan
2. Concursul „Pro Educatia” – (lb. Româna) – Premiul III Botea Bogdan
3. Concursul „Winners” - Premiul III Croitoru Andreea
4. Concursul „Cangurul” - locul III pe scoala Draghici Daniel

Clasa a III-a E – învatator Malinchi Mariana
1. Concursul „Cangurul” - premiul I la proba de baraj – Ciochina Emanuel
2. Concursul „Cangurul în lumea povestilor” – Premiul „Excelent” Iorga Emilia, Neculai Alexandra, Calipar Madalina
3. Concursul „Winners” - Premiul III Neculai Alexandra
4. Concursul judetean „Primavara în suflet de copil” - Premiul I – Neculai Alexandra, Premiul III – Iorga Emilia, mentiuni Calipar Madalina si Ceolpan Dan
5. Concursul „Media Kinder ” - pe echipaje Premiul II

Clasa a VI-a A – institutor Patulea Ana Maria
La concursul international de creatie plastica „Ziua internationala a României” Premiul II prin eleva Moraru Denisa si Premiul III prin eleva Vrabie Ruxandra la Winners – limba româna.

Clasa a VI-a E– învatatorGiol Eugenia
Eleva Moise Madalina a obtinut la concursurile:
- „Primavara în suflet de copil” Premiul II si mentiune,
- „Ortografie” Premiul II
- Winners – matematica Premiul II
- Winners – limba engleza Premiul II
Eleva Paraschiv Maria a obtinut la concursul „Primavara în suflet de copil” mentiune

Clasa a IV-a C învatator Ciocârlan Elena
Eleva Ciochina Emilia a obtinut la concursurile:
- „Primavara în suflet de copil doua mentiuni
- Winners – limba româna Premiul I
- Culorile primaveriii Premiul III

Clasa a IV-a D Învatator Popa Carmen
Elevul Erol Can a obtinut la concursurile:
- Micul Gauss Premiul II
- Winners – matematica mentiune
- Winners limmba româna mentiune
- Cangurasul din poveste excelent
Eleva Zaharia Roxana la concursul Cangurasul din poveste excelent
Eleva Santala Raluca Cangurasul din poveste excelent
Elevul Mustata Teodor Cangurasul din poveste excelent
Elevul Jalba Mihai Cangurasul din poveste excelent

Clasa a VI-a E– învatator GINGHINA NELA
Elevul Dumitrascu Laurentiu a obtinut urmatoarele premii :
- Cangurul Premiul II, Winners – limba româna Premiul III, Winners – matematica Premiul III, Cangursul din poveste excelent, Proeducatia mentiune, Eurojunior mentiune, Micul Gauss mentiune;
Elevul Trandafir Andrei :
Locul I la Evaluare nationala româna, Cangurul Premiul I, Maedia Kinder Premiul I, Cangurasul din poveste excelent, Eurojunior mentiune, Micul Gauss mentiune;
Eleva Busuioc Alexandra a obtinut:
Premiul I la concursul Primavara în suflet de copil, Mac cel istet Premiul II, Cangurul Premiul I, Educatie civica Premiul II, Media Kinder Premiul I, Winners – linba româna Premiul III, Winners – matematica Premiul III, Cangurasul din poveste excelent;
Nazâru Andreea: Premiul I la Media Kinder;
Dima Catalin: mentiune la Eurojunior;
Dragan Cristina : la Educatie civica Premiul II, Mac cel istet Premiul II, Winners - limba româna mentiune, Cangurasul din poveste excelent.
Drugescu Andreea a obtinut: Premiul III la concursul Primavara în suflet de copil, Cangurasul din poveste excelent, la Evaluare nationala româna locul IV, Winners limba româna mentiune;
Boldeanu Andrada excelent la Cangurasul din poveste;
Nica Diana la Cangurasul din poveste excelent;
Macau Cristina excelent la concursul „Mac cel colorat”;
Cânipeanu Stefan excelent la concursul „Mac cel colorat”;
Dumitrescu Laurentiu Locul II la concursul „Cangurul” – proba de baraj

MATEMATICA

I.Olimpiada de matematica – faza judeteana
1. Orlea Martina Premiul I cls. a V-a D
2. Nicolae Alexandra Premiul I clas. A VIII
3. Sarcoseli Claudiu mentiune cls. a V-a
4. Butoi Alexandra mentiune cls. a V – a
5. Creanga Teodora mentiune cls. a V – a

II. Concurs International „Olimpiada Scolilor cu nr. 2.”
1. Orlea Martina Premiul I cls. a V – a
2. Stroe Stefan Premiul I cls. a V – a
3. 3. Ilie Dana Premiul I cls. a VIII – a
4. 4. Nicolae Alexandra Premiul I cls. a VIII – a

III. Concurs interjudetean „Petru Morosan – Trident”
1. Nicolae Alexandra Premiul I cls. a VIII – a
2. Ilie Dana mentiune cls. a VIII – a
3. Orlea Martina Premiul I cls. a V – a
4. Sarcoseli Claudiu mentiune cls. a V – a
5. Mocanu Iulia mentiune cls. a V – a
6. Butoi Alexandra mentiune cls. a V – a

VI. Concurs interjudetean Victor Valcovici
1. Nicolae Alexandra Premiul II cls. a VIII – a
2. Ilie Dana Premiul III cls. a VIII – a

V. Concurs national „Lumina Math” - faza judeteana
1. Orlea Martina Premiul II cls. a V – a
2. Sarcoseli Claudiu Premiul III cls. a V – a
3. Creanga Teodora Premiul III cls. a V – a
4. Stroe Stefan Premiul III cls. a VIII- a
5. Nicolae Alexandra Premiul III cls. a VIII – a
6. Ilie Dana Premiul III cls. a VIII – a

VI. Concurs interjudetean „Grigore Moisil” Urziceni
1. Nicolae Alexandra Premiul II cls. a VIII – a

VII. Baraj Cangurul
1. Orlea Martina Premiul I cls. a V – a castigator tabara Poiana Pinului
2. Stroe Stefan Premiul III cls. a V – a
3. Sarcoseli Claudiu mentiune cls. a VIII – a

VIII. Concurs „+ Poezia”
1. Sarcoseli Claudiu Premiul III cls. a V – a
2. Creanga Teodora mentiune cls. a V – a
3. Orlea Martina mentiune cls. a V – a
4. Coleasa Valentina mentiune cls a V - a
5. Baciu Eugenia mentiune cls a VI - a
6. Apostu Bianca mentiune cls a VI – a
7. Popa Ciprian mentiune cls a VI - a

IX – Concurs interjudetean „Cristian Calude”
1. Nicolae Alexandra mentiune cls a VIII - a
2. Ilie Dana mentiune cls a VIII - a
3. Orlea Martina mentiune cls a V - a
4. Butoi Alexandra mentiune cls a V - a
5. Sarcoseli Claudiu mentiune cls a V - a
6. Stroe Stefan mentiune cls a V - a
7. Creanga Teodora mentiune cls a V - a

X.Concurs interjudetean „Dan Barbilian”
1. Nicolae Alexandra mentiune cls a VIII – a
2. Ilie Dana mentiune cls a VIII - a

XII Concurs interjudetean „Congruente”
1. Orlea Martina mentiune cls a V - a
2. Mocanu Iulia mentiune cls a V - a

Catedra de Limba româna

profesor Meirosu Emilia
Olimpiada si Limba si literatura româna – Tanase Ioana mentiune
Concursul literar „Fanus Neanu” - Tudor Irina premiul II
Concursul „Sadoveniana” – Tanase Ioana Premiul III
Concursul „Evaluare în educatie” – Popa Sânziana locul V si Bratianu Bianca lorul I

Profesor Horoiu Lavinia
Olimpiada si Limba si literatura româna – Chituleasa Lavinia, Nicolae Alexandra, Hortolomei Laura au obtinut mentiune
Concursul literar „Fanus Neagu” – Ilie Dana a obtinut Premiul I.
Concursul interdisciplinar „ _Poezia” Baciu Eugenia – mentiune
Concursul national „Eminescu” Cioroiu Stefan Cosmin a obtinut premiul III

Profesor Vasile Roxana
Olimpiada si Limba si literatura româna – Premiul III prin Perianu Claudia

Profesor Ciocârlan Georgiana
Olimpiada si Limba si literatura româna - Iacob Madalina Premiul III
Concursul interdisciplinar „ _Poezia” – Apostu Bianca si Iacob Madalina au obtinut mentiune
„Evaluare în educatie” – Iacob Madalina a obtinut diploma de merit
Concursul literar „Ars Nova” - Neagu Emanuel a obtinut premiul III pentru poezie;
Premiul I la concursul „Labirintul fictiunii” – etapa judeteana prin elevii : Panait Manuela, Iacob Madalina, Pârlog Claudiu, Baciu Georgiana, Zaharia Andreea, Tabacaru Gabriela – clasa a V-a C, Neagu Emanuel cls. a VI-a B, acesti elevi fiind calificati în etapa nationala.

Profesor Ene Lucica
Olimpiada si Limba si literatura româna – au obtinut mentiune elevii Sarcoseli Claudiu, Creanga Teodora, Mocanu Iulia si Orlea Martina.
„Evaluare în educatie” – Premiul III prin Sarcoseli Claudiu, mentiune prin Avram Anamaria, Popa Ciprian mentiune, Coleasa Valentina mentiune.

Catedra de limba franceza – profesor Aron Livia
Olimpiada de limba franceza la etapa judeteana Premiul II prin eleva Chituleasa Lavinia;

Catedra de limba engleza – profesor Tapârluie Alina
La concursul Winners Premiul II – Moise Madalina cls. a IV-a, Dragomir Costin cls. a VI-a, Premiul III prin elevii Mergeanu Bogdan, Moisoiu Silviu, Luca George, Gheorghe Catalin.

Catedra de Biologie – profesor Bloscenco Gabriela
Olimpiada de biologie – Chituleasa Lavinia cls. a VII – a C mentiune
Concursul „Prietenii naturii „ Sockacs Madalina cls a VI-a C Premiul II si Perianu Claudiu cls. a V-a B mentiune.

Catedra de Istorie

Profesor Aftodor Stefan
Concursul judetean de istorie „90 de ani de la formarea României Mari”:
Premiul I Boboc Alexandra cls. a VI-a B;
Premiul II Apostu Bianca Roxana cls. a VI-a B;
Fataliga Stefania Diana cls. a VI-a B;
Concursul judetean de istorie „Braila în texte si imagini”:
Premiul III Chituleasa lavinia cls. a VII-a C; Dodan Leonard cls. a VIII-a C, Stoicescu Angelica cls. a VII-a C

Profesor Musat Anca
„Concursul Judetean de istorie „9 Mai : noi si nevoi”
Mentiune: Cretu Adelina cls. a VIII-a E., Pricop Daniel cls. a VIII-a E., Panait Cristina cls. a VIII-a E, Bucur Oana cls. a VIII-a E.

Catedra de Geografie profesor Duca Mioara Mirela
Olimpiada de geografie faza judeteana - Prisecaru Maria cls. a VIII-a E Premiul III
Concursul judetean de geografie ed. VI „Europa, casa mea”
Sectiunea PPT Premiul I prin elevii:
- Popa George Ciprian si Datcu Raluca – „România si U.E.”
- Braileanu Mihaela Iuliana, Dragan Ana-Maria , Novac Adelina, Popârtac Manuela cls. VI.b – Tema „Olanda”;
-Premiul III Grosu Liana cls. a VI –a C tema „Franta”;
Apostu Bianca, Boboc Alexandra, Fataliga Stefania, Ochirosi Bianca – ckls. A VI-a B, tema „Spania”;
Sectiunea postere:
Premiul II prin elevii: Apostu Bianca, Boboc Alexandra, Fataliga Stefania, Ochirosi Diana cls. a VI-a B – tema „Spania”
Premiul III - Dima Claudiu Teodor cls. a VI-a C tema „România”
Concursul judetean de geografie – cls. a VII-a
„Geografia, pasiunea mea”
Premiul II – Mergeanu Bogdan Silviu, Peltea Cristian, Pica Steluta Iuliana cls. a VII.-a C;

Catedra de Fizica profesor Mortu Lucica
Concursul „Evrika” Popa Cosmin cls. a VI-a - mentiune

Catedra de Educatie Plastica profesor Mariana Tanase
În cadrul proiectului pe termen nelimitat cu desfasurare pe INETRNET la adresa www.miculcreator.ro, unde reprezint atât scoala Fanus Neagu cât si Scoala Dimitrie Cantemir, am obtinut la Editia a VII-a :
1. Premiul I national eleva Braileanu Iuliana cls. A VI-a B
2. Premiul I national Eleva Babeanu Alina clasa a VII-a B
3. Premiul II national Costandache Valentina cls. a VIII-a
4. Diploma de excelenta – national acordata mie, Mariana Tanase pentru implicarea în evaluarea lucrarilor din concursul MiculCreator si pentru contributia deosebita în desfasurarea proiectului.
5. Premiul I judetean prin eleva Tudor Irina de la cls. a VIII-a B, la Concursul National „Sadoveniana” initiat de sacoala cu cls. I – VIII „Mihail Sadoveanu” – Braila, editia a VI-a, „Istorie si legenda în opera sadoveniana” – sectiunea desen executat în timp real -2 ore.
În cadrul Simpozionului International organizat la Tg. Jiu de Academia de Interferente Internationale „Paul Polidor s-a obtinut:
6. Premiul III international – prin eleva Tudor Irina
7. Mentiune speciala internationala - prin eleva Violeta Eavaz
8. Mentiune internationala - prin eleva Fetecau Andreea
9. Mentiune internationala - prin eleva Tanasa Geea
10. Prin proiectul transcurricular “Calator printre traditii” – sectiunea Power Point ehipaj de 3 profesori – Educatie plastica Mariana Tanase si Informatica Ion Aurelia si Elena Popovici si echipaj de elevi s-a obtinut Premiul I pe judet.

CATEDRA DE INFORMATICA Doamnele profesoare Popovici Elena si Ion Aurelia au lucrat în echipa si au obtinut urmatoarele rezultate:
Concurs “Zilele Liceului Iorga” premiul III – Balan Mihaela si Golchin Adelini clasa a VI-a D

CATEDRA DE EDUCATIE MUZICALA prof. CONDRUZ MIHAELA
Festivalul de muzica usoara si folk – Chiscani, editia a III-a, Premiul I prin eleva Popa Miruna Sânziana

CATEDRA DE RELIGIE profesor CARAGATA GABRIELA
Concursul interjudetean “Stefan cel Mare si Sfânt, simbol al existentei noastre crestine” – organizat de catre I.S.J. Suceava:
Premiul III Smeu Alexia clasa a V-a C
Mentiune Tabacaru Daniela clasa a V-a C
Olimpiada de religie – etapa judeteana – Premiul II prin Chituleasa Lavinia, cls. a VII –a C

CATEDRA DE EDUCATIE FIZICA SI SPORT

Doamna profesoara Militaru Madalina a avut urmatoarele realizari:
- Crosul Tineretului Locul 16 prin eleva Panait Manuela cls. a V-a C.
Locul II la Handbal cu echipa de baieti.

D-na profesoara Toma Mihaela si Costache Claudia cu echipa de handbal baieti cls. a IV-a au ocupat locul II la concursul “Micul handbalist” organizat de L.P.S. – Braila.
“Cupa Primaverii” – handbal baieti locul II
“Cupa Primaverii” – fotbal baieti clasa I – locul II
“Cupa Primaverii” fotbal baieti clasa a III-a locul IV
„Fanus Neagu între sportivi”, handbal fete Locul I
„Fanus Neagu” între sportivi”, sah baieti locul I Cristache Dragos
„Fanus Neagu” între sportivi”, sah fete Locul II Dodan Bianca


 


 
 
 
  An scolar: 2009-2010
 

Clasa I

Cangurasul matematician

I A INST. Patulea Ana-Maria
   Excelent
Gheorghe Cosmina
Neagu Carola
Popa Catalina
Batca George
Bazaru Cristina
Ionita Bianca
Lazarica Stefania
Satnoianu Ana Maria
Gheonea Cosmin
Lungu Andreea
Ursan Ruxandra
Pisica Adelina
Purice Cristian
Turiac Adina
Ursacescu Elena
Vasile Stefan
  Foarte Bine
Bratu Alina
  Bine
Badea Denisa


I B Inv. Ciupitu Gianina
  Excelent
Badea Mara
Bordeanu Raluca
Amza Georgiana
Circota Cosmin
Contu Ioana
Gheorghita Leonard
Mocanita Robert
Cochirleanu Cosmin
Custura Bogdan
Manea Andreea
Popoiag Andrei
Marae Dragos
  Foarte Bine
Tigau Ramona
Paslaru Ana Maria
Vasile Adriana
Mocanu Ana Maria
  Bine
Gavrilescu Rares


I C Inv. Ciocarlan Elena
  Excelent
Pacuraru Raluca
Porcut Gabriel
Burlacu Ana Maria
Ciochina Maria
Murgulet Razvan
  Foarte Bine
Rosu Stefan
Morodan Dragos
Ilie Ana Maria
Iordachr Raluca
Spatar Andreea
Dihoiu Stefan
Drob Danut
Timofer Stefan
Cotiga Valentina


I D Inv. Popa Felicia Carmen
  Excelent
Gkourasis Vasile
Andrei Vladut
Militaru Ana
Arghiropol Cristi
Balcan Rares
Mihalcea Alexandru
  Foarte Bine
Iordan Dragos
Toader Petrus
Cheles Claudiu
  Bine
Buzatu Victor


I E Inv. Ginghina Nela
  Excelent
Patulea Silvia
Eremia Rares
Filip Octav
Marian Melania
Visan Andreea
Prus Dragos
Dragomir Radu
Mortu Andrada
Torcaciu Elena
Zaharia Raluca
Nedelcu Dorin
Smochina Cristian
Diaconescu Luana
Serban Anca
Anton Nicolae
  Foarte Bine
Boabes Oana
Guma Eduard
Lang Stefan
Neagu Madalina
Topor Andrei
Popa Andrada
David Raluca
  Bine
Gazdoi Teodora
Ichim Anca


Cangurasul In Lumea Povestilor

I A INST. Patulea Ana-Maria
   Excelent
Bazaru Cristina
Gheorghe Cosmina
Neagu Carola
Pisica AdelinaPopa Andrada
Popa Catalina
Ursan Roxana
Moise Cristiana
Satnoianu Maria
Ursacescu Raluca
Batca George
Bratu Alina
Lungu Andreea
Purice Cristian
Vasile Stefan
Turiac Diana


I B Inv. Ciupitu Gianina
  Excelent
Bordeanu Raluca
Custura Bogdan
Amza Georgiana
Circota Cosmin
Manea Andreea
Marae Dragos
Tigau Ramona
Gheorghita Leonard
Pislaru Ana Maria
Mocanu Ana Maria


I D Inv. Popa Felicia Carmen
  Excelent
Andrei Vladut
Balcan Rares
Gkourasis Vasile
Iordan Dragos
Cheles Claudiu
Militaru Ana
Arghiropol Cristian
Mihalcia Alexandru
  Foarte Bine
Toader Petrus
  Bine
Buzatu Victor


I E Inv. Ginghina Nela
  Excelent
Dragomir Radu
Eremia Rares
Mortu Andrada
Neagu Madalina
Diaconescu Luana
Dragu Nicoleta
Patulea Silvia
Smochina Cristian
Anton Nicolae
Boabes Oana
Filip Octav
Lang Stefan
Marian Melania
Popa Andrada
Zaharia Raluca
Torcaciu Elena
Visan Andreea
Nedelcu Doru
Prus Dragos
Serban Anca
Topor Andrei
  Foarte Bine
Guma Eduard
Tucicovenco Luana
Gazdoi Teodora

Clasa II

Evaluare In Educatie - Limba si Literatura Romana Etapa I (31.10.2009)

II D Inv. Virlan Mariana
Chivu Alexandru 100pLocul I
Dragnea Andreea100pLocul I
Gimiga Sergiu100pLocul I
Grigore Miruna100pLocul I
Samoila Rares100pLocul I
Smeu Casandra100pLocul I
Timofte Catalina100pLocul I
Timuc Elena100pLocul I
Tudor Adrian100pLocul I
Constantin Alexandru98.5p
Dima Ioan98p
Tanase Raluca98p
Gurlea Stefan95p
Butia Mihai95p
Harjoghe Camelia94.5p
Closca Cristina94p
Militaru David94p
Arsene Teodora90p
Bacanu Andrei90p
Lupu Silviu90p
Raducu Claudiu90p


Evaluare In Educatie - Limba si Literatura Romana Etapa a II-a (27.02.2010)

II D Inv. Virlan Mariana
Dragnea Andreea100pLocul I
Raducu Claudiu100pLocul I
Smeu Casandra100pLocul I
Grigore Miruna98pLocul II
Tanase Raluca98pLocul II
Arsene Teodora97.5pLocul III
Tudor Adrian96pLocul IV
Timofte Catalina96pLocul IV
Dima Ioan95p
Butia Mihai94.5p
Chivu Alexandru94p
Constantin Alexandru94p
Samoila Rares94p
Turiac Ana94p
Gimiga Sergiu93.75p
Bacanu Andrei92.5p
Closca Cristina92p
Timuc Elena91.75p
Gurlea Stefan91p


Evaluare In Educatie - Limba si Literatura Romana Etapa a III-a (17.04.2010)

II D Inv. Virlan Mariana
Butia Mihai100pLocul I
Chivu Alexandru100pLocul I
Closca Cristina100pLocul I
Constantin Alexandru100pLocul I
Dima Ioan100pLocul I
Dragnea Andreea100pLocul I
Grigore Miruna100pLocul I
Raducu Claudiu100pLocul I
Samoila Rares100pLocul I
Gurlea Stefan99p
Lupu Silviu99p
Smeu Casandra99p
Tanase Raluca99p
Arsene Teodora98p
Timofte Catalina98p
Gimiga Sergiu96p
Timuc Elena94p
Turiac Ana93p
Baleanu Andreea91p
Giol Razvan91p
Tudor Adrian90p


Evaluare In Educatie - Limba si Literatura Romana Etapa Nationala 5.06.2010

II D Inv. Virlan Mariana
Grigore Miruna94p
Samoila Rares93,5 p
Timofte Catalina93 p
Constantin Alexandru92,5 p
Dragnea Andreea92,5 p
Smeu Casandra92 p
Closca Cristina91 p
Timuc Elena90,5 p
Dima Ioan90 p
Butia Mihai89,5 p
Tudor Adrian86,5 p
Raducu Claudiu86 p
Chivu Alexandru84,5 p


Evaluare In Educatie Matematica Etapa I (17.10.2009)

II D Inv. Virlan Mariana
Constantin Alexandru93pLocul I
Dragnea Andreea93pLocul I
Tanase Raluca93pLocul I
Timofte Catalina93pLocul I
Raducu Claudiu89pLocul III
Samoila Rares86pLocul IV
Smeu Casandra83p
Giol Razvan82p
Tudor Adrian82p


Evaluare In Educatie Matematica Etapa a II-a (20.02.2010)

II D Inv. Virlan Mariana
Dragnea Andreea100pLocul I
Dima Ioan96pLocul II
Gurlea Stefan96pLocul III
Smeu Casandra93pLocul IV
Arsene Teodora89pLocul VI
Samoila Rares86pLocul VII
Giol Razvan85pLocul VIII
Constantin Alexandru84p
Gimiga Sergiu82p


Evaluare In Educatie Matematica Etapa a III-a (24.04.2010)

II D Inv. Virlan Mariana
Arsene Teodora100pLocul I
Chivu Alexandru100pLocul I
Dragnea Andreea100pLocul I
Grigore Miruna100pLocul I
Raducu Claudiu100pLocul I
Samoila Rares100pLocul I
Smeu Casandra100pLocul I
Timofte Catalina100pLocul I
Tudor Adrian100pLocul I
Tanase Raluca97p
Constantin Alexandru93p
Gimiga Sergiu93p
Lupu Silviu93p
Gurlea Stefan92p


Evaluare In Educatie Matematica Etapa Nationala (6.06.2010)

II D Inv. Virlan Mariana
Samoila Rares83pLocul I pe judet
Chivu Alexandru82pLocul I pe judet
Dragnea Andreea80pLocul III pe judet
Arsene Teodora70p
Raducu Claudiu70p
Smeu Casandra70p
Timofte Catalina70p


Concursul National Micul Matematician 2009-2010

II D Inv. Virlan Mariana
Gimiga Sergiu100pPremiul I
Raducu Claudiu100pPremiul I
Tanase Raluca100pPremiul I
Timofte Catalina100pPremiul I
Dima Ioan98pPremiul I
Lupu Silviu98pPremiul I
Tudor Adrian98pPremiul I
Samoila Rares97pPremiul II
Dragnea Andreea94pPremiul III
Constantin Alexandru89pMentiune
Grigore Miruna85pMentiune


Concursul Cangurasul Matematician 2009-2010

II D Inv. Virlan Mariana
Constantin AlexandruExcelent
Gimiga SergiuExcelent
Raducu ClaudiuExcelent
Samoila RaresExcelent
Dragnea AndreeaExcelent
Grigore MirunaExcelent
Gurlea StefanExcelent
Timofte CatalinaExcelent
Butia MihaiExcelent
Closca CristinaExcelent
Dima IoanExcelent
Giol RazvanExcelent
Smeu CasandraExcelent
Harjoghe CameliaExcelent
Arsene TeodoraFoarte Bine
Lupu SilviuFoarte Bine
Tanase RalucaFoarte Bine
Timuc ElenaFoarte Bine
Chivu AlexandruFoarte Bine
Tudor AdrianFoarte Bine

Clasa III

III B Inv. Popescu Ioana

Lipan Dragos
Evaluare in EducatieLimba romanaetapa I100pPremiul I
etapa II100pPremiul I
etapa III100pPremiul I
Matematicaetapa I95pPremiul I pe centru
etapa II97pPremiul II
etapa III98pMentiune
Limba englezaetapa I98p
etapa II100pPremiul I
Cangurul Matematica108,75p
Proba de baraj111, 25 pPremiul Ipe judet
Micul Matematician100pPremiul I
Olimpiada de Educatie civica8,9p
Ortografie si punctuatieaPremiul II


Necula Andra Teodora
Evaluare in EducatieLimba romanaetapa I99pPremiul II
etapa II100pPremiul I
etapa III89pMentiune
Matematicaetapa I91p
etapa II100pPremiul I
etapa III89p
Faza nationalaromama si matematica80p
Micul Matematician90 pMentiune
Olimpiada de Educatie civica8,9p
Ortografie si punctuatiePremiul al II-lea
Concurs de desenSunt consumatorinformatdiploma participaredesen expus
Culorile primaveriidiploma participare


Constantin Mihai Alexandru
Evaluare in EducatieLimba romanaetapa I97pMentiune
etapa II100pPremiul I
etapa III95pMentiune
Matematicaetapa I73p
etapa II100pPremiul I
etapa III91pMentiune
Limba englezaetapa I71,50p
etapa II61,25p
Faza nationalaromama si matematicadiploma participare
Cangurul Matematica61,25p
Micul Matematician71p
Ortografie si punctuatiementiune


Ciineanu Stefan Andrei
Evaluare in EducatieLimba romanaetapa I98pMentiune
etapa II97,50pMentiune
Matematicaetapa I85pMentiune
etapa II88pMentiune
Limba englezaetapa I79,50p
Cangurul Matematica75p
Proba de baraj80p
Concursul de creatieDin lumea celor care nu cuvanta98pPremiul II
Olimpiada de Educatie civica8,9p


Constantin Florin Eduard
Evaluare in EducatieLimba romanaetapa III95,50p
Matematicaetapa I89p
etapa II94pMentiune
etapa III100pLocul I
Limba englezaetapa II86p
Faza nationalamatematicadiploma participare
Cangurul Matematica68p
Micul Matematician90pMentiune
Concursul de ortografie si punctuatieMentiune


Tanase Radu
Evaluare in EducatieLimba romanaetapa I98p
etapa II82p
Matematicaetapa II76p
Limba englezaetapa I56p
etapa II97p
Micul Matematician90pMentiune


Prisecaru Dragos
Evaluare in EducatieLimba romanaetapa I100p
etapa II94p
etapa III84,50p


Adascalului Teodora
Concursul de desene „Sunt consumator informat” Mentiune

Iacob Sabin Cristian
Evaluare in EducatieMatematicaetapa III92p
Limba englezaetapa II97,50p
Micul matematician92 pMentiune


Concursul National Media Kinder Locul I pe scoala la nivelul claselor a III-a echipa: Lipan Dragos, Necula Andra Teodora, Constantin Florin Eduard

Catedra de Limba si Literatura Romana
Prof. Meirosu Emilia
Olimpiada etapa judeteanaParaschiv Maria Cls. a Va B locul III – 98p
Evaluare in educatieParaschiv Maria medalii la primele doua etape
Petcu Ruxandra, Sava Roxana mentiuni

Prof. Horoiu Lavinia
Evaluare in educatieTrandafir Andrei Cls. a Va A premiul II, premiul III
concursul Fanus NeaguDrugescu Andreea Cls. a Va A (mentiune)
+- PoezieBusuioc Alexandra Cls. a Va A mentiune
Baciu Eugenia Cls. a VIa A mentiune
Olimpiada etapa judeteanaChituleasa Lavinia, Braileanu Andreea Cls. a VIIIa peste 90p

Prof. Vasile Roxana
Olimpiada etapa judeteanaPerianu Claudia Cls. a VIa B locul III
concursul Fanus NeaguPerianu Claudia Cls. a VIa B locul II
Evaluare in educatie – etapa ISatala Raluca Cls. a Va D premiul I
+- PoezieTudor Marius Cls. a Va D mentiune
Evaluare in educatieZaharia Roxana Cls. a Va D premiul III
Ciochina Emilia Cls. a Va C premiul I
Mihalcea Andreea Cls. a Va C premiul II

Prof. Cuzmin Catalina
Evaluare in educatieBoboc Alexandra (7B) premiul I
Apostu Bianca (7B) premiul I
Boboc Alexandra(7B) premiul I - etapa II
Szombatin Andreea (7B)premiul III
Braileanu Iuliana (7B) mentiune
SadovenianaPopartac Manuela (7B) premiul I
Universul copilarieiNeagu Emanuel (7B) premiul I (poezie si proza)
Bojdeuca lui CreangaNeagu Emanuel (7B) mentiune
Olimpiada faza judeteanaApostu Bianca(7B) mentiune
Voicu Bianca (7B) mentiune
Ars NovaNeagu Emanuel (7B) – premiul I poezie
Curcubeul copilarieiIacob Madalina (6C) premiul I
Neagu Daniela (7A) premiul II
Tabacaru Daniela (6C) premiul III

Prof. Dascalu Alina-Elena
Evaluare in educatieCeanga Teodora cls. a VIa D premiul I
Mocanu Iulia cls. a VIa D premiul I
Sarcoseli Claudiu cls. a VIa D premiul III
Popa Miruna cls. a VIa D mentiune
Raducu Andreea Cls. a VIIIa D premiul I
Olimpiada faza judeteanaColeasa Valentina(6D) peste 90 de puncte
Orlea Martina(6D)peste 90 de puncte
Ceanga Teodora (6D)peste 90 de puncte
Raducu Andreea (8D) peste 90 de puncte
+_PoezieButoi Alexandra(6D) peste 100 de puncte
Coleasa Valentina (6D) peste 100 de puncte
Orlea Martina (6D) peste 100 de puncte
Avram Anamaria (6D) peste 100 de puncte
Ceanga Teodora (6D) peste 100 de puncte
Sarcoseli Claudiu (6D) peste 100 de puncte

Catedra de Matematica
18 octombrie 2009, Concursul Evaluare în educatie
Au obtinut premii speciale:
Clasa a V-a
Trandafir Andrei (Mihaila Adriana)
Busuioc Alexandra (Mihaila Adriana)
Toma Ionut (Damian Marius)
Paraschiv Maria (Damian Marius)
Canciu Veronica (Paun Victor)
Sandu Adrian (Damian Marius)
Clasa a VI-a
Orlea Martina (Tilinca Daniela)
Butoi Alexandra (Tilinca Daniela)
Stroe Stefan (Damian Marius)
Sarcoseli Claudiu (Tilinca Daniela)
Ceanga Teodora (Tilinca Daniela)
Iacob Madalina (Damian Marius)
Avram Ana Maria (Tilinca Daniela)
Clasa a VII-a
Apostu Bianca (Damian Marius)
Fataliga Diana (Damian Marius)
Ochirosi Diana (Damian Marius)
Neagu Emanuel (Damian Marius)
Clasa a VIII-a
Chituleasa Lavinia (Tilinca Daniela)
Dragomir Costin (Tilinca Daniela)
Mergeanu Bogdan (Tilinca Daniela)
Anghel Elena (Tilinca Daniela)

24 octombie 2009, Concursul Interjudetean de Matematica Cristian Calude, Galati
Clasa a VI-a
Ceanga Teodora (Tilinca Daniela) - mentiune
Butoi Alexandra (Tilinca Daniela) - mentiune
Sarcoseli Claudiu (Tilinca Daniela) - mentiune
Catoiu Roberto (Tilinca Daniela) - mentiune
Stroe Stefan (Damian Marius) – mentiune

23-25 octombrie 2009, Concursul Interjudetean de Matematica Ion Barbu-Dan Barbilian, Calarasi
Clasa a VI-a
Orlea Martina (Tilinca Daniela)-Premiul al II-lea si medalie de argint

7 noiembrie 2009, Concursul Interjudetean de Matematica Petru Morosan-Trident, Braila
Clasa a V-a
Dumitrescu Laurentiu (Mihaila Adriana)-mentiune
Clasa a VI-a
Orlea Martina (Tilinca Daniela)-premiul al II-lea
Sarcoseli Claudiu (Tilinca Daniela)-premiul al III-lea

Concursul National Lumina Math, Scoala Ion Creanga, Braila
Clasa a VI-a
Orlea Martina (Tilinca Daniela)- Premiul I
Sarcoseli Claudiu (Tilinca Daniela)- Premiul II
Stroe Stefan (Damian Marius)- Premiul II
Catoiu Roberto (Tilinca Daniela)- Premiul III
Butoi Alexandra (Tilinca Daniela)- Premiul III
Avram Ana Maria (Tilinca Daniela)- Premiul III
Coleasa Valentina (Tilinca Daniela)- Premiul III
Ceanga Teodora (Tilinca Daniela)- Mentiune

27 noiembrie 2009, Concurs Interjudetean de Matematica Nicolae Coculescu, Slatina
Clasa a VI-a
Sarcoseli Claudiu (Tilinca Daniela)- mentiune

29 ianuarie 2010, Concursul Interjudetean de Matematica Unirea, Focsani
Clasa a VII-a
Apostu Bianca (Damian Marius)- mentiune

Concursul interjudetean de matematica Congruente: (martie)
mentiune: clasa a VI-a
Orlea Martina
Sarcoseli Claudiu
Butoi Alexandra (prof. Tilinca Daniela)
Stroe Stefan
clasa a VII-a
Apostu Bianca (prof. Damian Marius)

Olimpiada de matematica: faza judeteanta: (aprilie)
Clasa a VI-a
Orlea Martina-premiul II
Sarcoseli Claudiu-mentiune
Butoi Alexandra-mentiune (prof. Daniela Tilinca)

Olimpiada de matematica: faza nationala: (29 mai)
Clasa a VI-a: Orlea Martina- medalia de bronz (prof. Daniela Tilinca)

Concursul Cangurul baraj: (mai)
Clasa a VI-a
Ceanga Teodora-II
Sarcoseli Claudiu-III
Orlea Martina-Mentiune
Butoi Alexandra-Mentiune
Stoe Stefan –mentiune(Damian Marius)

In luna februarie 2010 eleva Orlea Martina (prof. Tilinca Daniela) a participat la conferinta internationala Euromath ce a avut loc in Austria cu lucrarea The history of numbers profesori Tilinca Daniela, Condurache Alina.

Catedra de Geografie prof. Duca Mioara – Mirela
Olimpiada de Geografie
Anghel Elena VIII Ccalificat la faza judeteana
Dragomir Cosmin VIII Ccalificat la faza judeteana
Peltea Cristian VIII Cmentiune la faza judeteana
Mergeanu Bogdan VIII Cmentiune la faza judeteana
Raducu Andreea VIII Dcalificat la faza judeteana
Concursul Judetean Danubius
Mergeanu Bogdan VIII CMentiune
Raducu Andreea VIII DMentiune

Concursul Judetean Pasiunea Mea, Geografia Premiul III – echipa: Apostu Bianca VII B, Boboc Alexandra VII B Fataliga Diana VII B
Concursul Judetean Europa, Casa Mea Premiul III echipa: Baciu Georgiana, Capitaneanu Andreea, Zaharia Andreea – VI C

Catedra de Istorie prof. Aftodor Stefan
Olimpiada de Istorie
faza judeteana Chituleasa Lavinia VIII C locul 2
faza nationala Chituleasa Lavinia VIII C locul 10
Concursului NationalMemoria Holocaustului
Neagu Emanuel VII B, locul 1, calificat la faza nationala
Popartac Manuela VII B premiul al III-lea
Braileanu Iuliana VII B mentiune
Popescu Mircea VII B mentiune
Cojocaru Claudiu VII B mentiune

Catedra de Religie
Concursul Interjudetean:Sfintii – Prieteni Ai Lui Dumnezeu si Îndrumatori ai Tinerilor, etapa judeteana, 24.11.2009
Iacob Madalina, VI C premiul I (prof. indrumator Caragata Gabriela)
Orlea Martina, cls. a VI – a D premiul al III (prof. indrumator Mocanu Alina)

Catedra de Educatie plastica prof. Tanase Mariana
ConcursulFanus Neagu
Premiul I : Ochirosi A. (VII B), Datcu Raluca (VII D)
Premiul II: Popescu Mircea (VII-a B), Cireasa Bianca (VIII C)
Premiul III: Butoi Alin (VIII C), Avram Anamaria (VI-a D)
Mentiune: Badin Stefania (VI D), Iamandi Alexandru (VII B)
BibliotecaJudeteana Panait Istrati - Braila la concursul judetean Scriitori in imagini
Premiul I : Datcu Raluca (VII D), Ochirosi Diana (VII-a B)
Premiul II: Popescu Mircea (VII-a B)
Premiul III: Cireasa Bianca (VIII C)
Mentiune: Badin Stefania (VI D), Avram Ana Maria (VI D)
MEC si Autoritatea Nationala pt. Protectia Consumatorilor la concursul national Alege, este dreptul tau eleva Ilie Valentina (VI A) a obtinut Premiul III
Biblioteca Judeteana Braila a organizat concursul Cel mai bun afis Premiul III- elevii Nedelcu Sabina Ana-Maria (VI B) si Hodorogea Emanuel George (VII B)

Catedra de Informatica
03.12.2009 Concurs de prezentari PowerPoint Viata si opera lui Nicolae Iorga Premiul III Iacob Madalina (VI C) (Sandu Ramona)
01.03.2010 Concurs de prezentari PowerPoint Ion Creanga un altfel de Nica Mentiune Popa Sanziana (VI-a D) (Sandu Ramona)
15.04.2010Concurs de prezentari PowerPoint Fanus Neagu in texte si imagini
Premiul I echipa: Sgarcitu Lavinia, Tataru Theodora (IV C) (Sandu Ramona)
Premiul II echipa: Colt Andreea, Banaga Iulia, Dinca Diana (IV C) (Anghel Nicoleta)
Premiul III echipa: Virgolici Cristian, Ionescu Andrei (IV C) (Sandu Ramona)
Premiul I echipa: Mardale Alexandru, Drilea Florin (V B) (Sandu Ramona)
24 – 28.05.2010Concurs InfoJunior 2010
Sectiunea Lumeabasmelor
Mentiune Andronache Razvan Narcis (IV D) (Anghel Nicoleta)
Mentiune Mihai Liliana (IV C) (Sandu Ramona)
Mentiune Stancu Andreea (IV D) (Sandu Ramona)
Sectiunea Povesticreate si ilustrate de copii
Premiul III Radu Theodora (IV C) (Sandu Ramona)
Sectiunea Graficape calculator
Premiul II Paraschiv Silvia (VI A) (Anghel Nicoleta)
Mentiune Trandafir Andrei (V A) (Sandu Ramona)
Mentiune Tudorache Larisa (VII B) (Sandu Ramona)
Sectiunea PrezentariPower Point
Premiul I echipa: Dragan Cristina Madalina, Drugescu Andreea Raluca (V A) (Anghel Nicoleta)
Premiul II Voicu Bianca (VII B) (Sandu Ramona)
Mentiune Iacob Madalina (VI C) (Sandu Ramona)
Mentiune Popa Sanziana Miruna (VI D) (Sandu Ramona)
Mentiune echipa: Smeu Alexandra, Panait Manuela (VI C) (Sandu Ramona)

Catedra de educatie muzicala prof. SONEA CRISTIAN
La toate manifestarle corul scolii a interpretat melodii adecvate fiecarui eveniment.

Catedra de educatie fizica si sport
Locul I Stafeta Viitorilor Campioni clasa IV A (Militaru Madalina)
Locul I Micul Handbalist clasa IV A (Militaru Madalina)
Locul II Campionatul Judetean De Handbal Gimnaziu (Militaru Madalina)
16 aprilie concurs Fanus Neagu cronicar sportiv locul II handbal fete, participanti echipa reprezentativa de handbal.
1 mai Crosul tineretului: Chituleasa Lavinia loc 4, Ali Renan loc 4.
Aprilie – mai Cupa Brailei 2010 handbal fete locul III, participante: Boboc Alexandra, Chituleasa Lavinia, Pica Iulia, Fataliga Diana, Balan Andreea, Calarasu Camelia, Lipan Andra, Filote Gabriela, Banica Livia, Iconaru Cristina.



An scolar: 2010-2011
 

Clasa II
Evaluare în educatie
II A iNST. PATULEA ANA MARIA
LIMBA ROMANA:2 premii I 100 puncte
2 premii II 99 puncte
2 mentiuni 96,5 puncte

II B INV. GIANINA CIUPITU
Limba romana1 premiu I 100 puncte Bordeanu Raluca
2 mentiuni 97 puncte Badea Mara
96,5 puncte Mocanita Robert
Matematica1 premiu II 90 puncte Badea Mara
2 premii III89 puncte Custura Bogdan
83 puncte Bordeanu Raluca
1 mentiune82 puncte Mocanita Robert

II C INV. CIOCIRLAN ELENA
Limba romana94,5 puncte Porcut Gabriel
94 puncte Burlacu Ana –Maria
93 puncte Pacuraru Raluca
91,5puncte Ceolpan Maria
     Ciochina Maria
Matematica70 puncte Ciochina Maria
     Pacuraru Raluca

II D INV. POPA CARMEN FELICIA
Limba romana 1 premiu I 100 puncte Ckourasis Vasileisos

II E INV. GINGHINA NELA
Limba romana3 premii I100 puncte Eremia Rares
     Marian Melania
     Mortu Andrada
premiul II99 puncte Patulea Silvia
premiul III97,7 puncte Dragomir Radu
     Prus Dragos
     Boabes Oana
Mentiuni96 puncte Filip Octav
93 puncteDragu Nicoleta
Matematicapremiul II96 puncte Eremia Rares
premiul III86 puncte Patulea Silvia
mentiuni81 puncte Marian Melania
79 puncte Filip Octav

Clasa III

Evaluare in educatie (etapa I) – limba romana

III A -Inv. Oancea Marioara
     1 elev 100 puncte
     3 elevi peste 90 puncte
     2 elevi peste 80 puncte

III B -inst. Malinchi Mariana
     4 elevi peste 90 puncte
     2 elevi peste 80 puncte.

III C -Inv. Ilie Marinela
     3 elevi 100 puncte-premiul I
     1 elev premiul II
     1 elev premiul III.

III D Inv. -VIrlan Mariana
     1 elev 100 puncte-premiul I
     1 elev premiul II
     4 elevi mentiune

Evaluare in educatie (etapa I) – matematica

III A -Inv. Oancea Marioara
     1 elev 96 puncte
     2 elevi peste 80 puncte
     1 elev 79 puncte

III B -inst. Malinchi Mariana
     1 elev 86 puncte
     5 elevi peste 70 puncte.

III C -Inv. Ilie Marinela
     3 elevi 100 puncte-premiul I
     1 elev premiul II
     1 elev premiul III.

III D -Inv. VIrlan Mariana
     1 elev 100 puncte-premiul I
     2 elevi premiul II
     2 elevi premiul III
     2 elevi mentiune

Concursul National de matematica „Eremia Georgescu” – Buzau

III D Inv. VIrlan Mariana
     1 elev premiul II
     2 elevi mentiune

Clasa IV

IV A Inv. Lazar Vasilica Georgeta
Concursul Evaluarea in Educatie

Matematica
     Vasilescu Gabriel-96 p
     Olaru Gabriel-84p
     Caragata Alexandru-75 p
     Iacob Maria-50p
Limba romana
     Vasilescu Gabriel-94p
     Olaru Gabriel-87p
     Caragata Alexandru -86p
     Iacob Maria-83p
     Motoc Andrei-60p

IV B - Inv. Popescu Ioana
Concursul Evaluarea in Educatie

Matematica
     Lipan Dragos-100p-aur judetean
     Necula Andra-98p-aur judetean
     Tanase Radu-86p
     Vasile Paul-80p
     Ciineanu Andrei-77p
     Constantin Florin-75p
Limba romana
     Lipan Dragos-98p-bronz judetean
     Necula Andra-95,5p
     Ciineanu Andrei-94p
     Prisecaru Dragos-91p
     Constantin Alexandru-90p
     Vasile Paul-89,5p
     Copae A. -88,5p
     Constantin F.-87,5p
     Tanase R.-83p
     Pascu M-82p
Concursul national Lumina Math
     Lipan Dragos-premiul al II-lea
     Necula Andra - premiul al II-lea
     Constantin A.- premiul al III-lea
     Constantin F- premiul al II-lea
     Iacob S.-mentiune
     Vasile D.- mentiune
     Ochirosi D.-mentiune

IV C - Inv. Iorga Elena
Concursul national Lumina Math
     Orlea Alexandra-91 p-premiul I
     Prioteasa Petru-83p-premiul III
     Alexe Adrian-70 p
     Andrei Robert-67p
     Stan Anna-55p

Concursul Evaluarea In Educatie
Matematica
     Orlea Alexandra- 90p
     Prioteasa Petru -82p
     Sidorencu Oana- 75p
     Stan Anna -67p
     Andreiu Robert- 65p
     Cruceanu Bianca -55p
     Lupascu Denis -30p
Limba romana
     Stan Anna -94p
     Orlea Alexandra -92,5p
     Cotiga Ana –Maria-92,5p
     Andreiu Robert -84,5p
     Alexe Adrian-83p
     Cruceanu Bianca -83p
     Bilea Vladut -79,5p
     Bertesteanu Teodor-77p

IV D - Inv. Tanase Virginia

Concursul Evaluarea in Educatie
Matematica
     Avrigeanu Andrei 93p
     Andronache Mihaela 72p
     Avrigeanu Sebastian 70p
     Ciochina David 70p
Limba romana
     Avrigeanu Andrei 96p-locul III
     Constantin Camelia 91p

Concursul Lumina Math
     Avrigeanu Andrei-premiul III
     Gherghiceanu Andreea

IV E - Instit. Grama Adina

Concursul Evaluarea in Educatie
Matematica
     Panturu Elena 68p
     Petrov Natalia 59p

Limba Romana
     Panturu Elena 95,5p
     Petrov Natalia 79p

Concursul national Lumina Math
     Panturu Elena 73p

Catedra de limba si literatura romana

Evaluare in educatie

Prof. Horoiu Lavinia: Mihai Liliana (V C, 100p., locul I),Tataru Teodora (V C, 97p., locul III), Stoian Bogdan (V C, 92p.), Radu Theodora (V C, 90p.), Busuioc Alexandra (VI A, 90p.);

Prof. Tarachiu Dorina: Dumitru Cristina (V A, 94p.), Sapunaru Stefania (V A, 90p.);

Prof. Meirosu Emilia: Ciochina Emanuel (VD, 95p.), Botea Bogdan (VD, 94p.), Neculai Alexandra (VD, 90p.), Andronache Razvan (VD, 90p.), Calipar Madalina (VD, 90p.);

Prof. Vasile Roxana: Iacob Teodora (VB, 98p., locul II), Perianu Claudia (VII B, 100p.,locul I in clasamentul national si judetean).

Olimpiada la limba si literatura romana

Prof. Horoiu Lavinia: cls. a V-a C – Olteanu Monica (115p.), Tataru Elena (108p.), Ivan Adriana (106p.), Dinca Diana (100p.), Vargolici Cristian (100p.); cls. a VI-a A – Busuioc Alexandra (107p.), Trandafir Andrei (103p.); cls. a VII-a A – Baciu Eugenia (102p.), Praschiv Silvia (102p.), Vizitiu Rodica (100p.); cls. a VIII-a A – Corbu Maria (104p.), Dinescu Bianca (100p.), Neagu Daniela (100p.).

Prof. Meirosu Emilia: cls. a VII-a D – Ceanga Teodora (111p.), Coleasa Valentina (100p.), Orlea Martina (100p.), Picus Ana-Maria (100p.), Mocanu Iulia (100p.); cls. a VIII-a C – Ciulinaru Roxana (105p.), Datcu Raluca (100p.), Puia Ambra (100p.).

Prof. Vasile Roxana: cls. a V-a B – Iacob Madalina (115p.), Botea Bogdan (104p.), Ciochina Emanuel (101p.), Neculai Alexandra (101p.), Ceolpan Dan (100p.), Mihaila Raluca (100p.); cls. a VI-a B – Paraschiv Maria (105p.),; cls. a VI-a D – Satala Raluca (102p.); cls. a VII-a B – Perianu Claudia (103p.);

Prof. Tarachiu Dorina: cls. a VII-a C – Iacob Madalina (109p.), Ionescu Alina (102p.), Zaharia Andreea (101p.), Bujoi Adrian (100p.); cls. a VIII-a B – Popartac Manuela (110p.), Fataliga Diana Stefania (105p.), Voicu Bianca (106p.), Szombatin Andreea (105p.), Apostu Bianca (100p.), Boboc Alexandra (100p.).

Concursul judetean interdisciplinar Sadoveniana

Perianu Claudia (VII B) – 8,50, prof. Vasile Roxana

Iacob Madalina (VII C) – 8,30, Baciu Georgiana (VII C) – 8,10, Popartac Manuela (VIII B) – 8,70, prof. Tarachiu Dorina

Ceanga Teodora (VII D) – 8,30, Dan Diana (VII D), - 8,60, Datcu Raluca (VIII C) – 8,00, prof. Meirosu Emilia

Concursul national de creatie literara “Cenusa si orhidee”, jud. Alba Neagu Emanuel clasa a VIII-a B – prof. Tarachiu Dorina premiul special

Concursul +/- Poezie
mentiuni
     Tataru Teodora, Olteanu Monica, Dinca Diana, Mihai Liliana, Ivan Adriana, Stoian Bogdan (cls. a V-a C), Trandafir Andrei, Dumitrescu Laurentiu, Busuioc Alexandra, Drugescu Andreea, Dragan Cristina (cls. a VI-a A)prof. Horoiu Lavinia)
     Ceolpan Dan,Botea Bogdan, Calipar Madalina (cls. a V-a D) Tudor Marius (cls. a VI-a D) prof. Vasile Roxana

Catedra de limba engleza

Evaluarea in Educatie

Clasament judetean prof. Ciurezu Ela
Locul IStoian Bogdan100 pV C
Vasile Calin Robert100pV C
Iacob Madalina95 pVII C
Neagu Daniela98 pVIII A
Locul IITataru Elena Theodora99 pV C
Tabacaru Daniela90,5 pVII C
Locul IIIRadu Mara Theodora98 pV C
Locul IVOltianu Miruna97,75 pV D
Plaiasu Andy Stefan97 pV D
LOCUL VMedienu Cristina96 pV D
Canciu Veronica94,5 pVI C

Clasament judetean prof. Cuclea Maria
Locul IPopa Andreea100 pIII A
Turea Cristian100 pIII A
Lipan Dragos100 pIV B
Necula Andra100 pIV B
Constantin Alexandru100 pIV B
Bilea Vladut100 PIV C
Iacob Teodora100 PV B
Gritco Alina95 PVII B
Locul IIAndreiu Robert99 pIV C
Locul IIICiineanu Andrei98 pIV B
Locul VConstantin Florin96 pIV B

Clasament judetean prof.Ciocarlan Georgiana
Locul ISamoila Rares100 pIII D
Locul IIIHarjoghe Ana-Maria98 pIII D

Clasament nationalprof. Ciurezu Ela
Medalie de aurStoian Bogdan100 PV C
Vasile Calin Robert100 pV C
Medalie de argintTataru Elena Theodora99 pV C
Medalie de bronzNeagu Daniela98 pVIII A

Clasament national prof. Cuclea Maria
Medalie de aurPopa Andreea100 pIII A
Turea Cristian100 pIII A
Lipan Dragos100 pIV B
Necula Andra100 pIV B
Constantin Alexandru100 pIV B
Bilea Vladut100 pIV C
Iacob Teodora100 pV B
Medalie de argintAndreiu Robert99 pIV C
Medalie de bronzCiineanu Andrei98 pIV B

Clasament national prof. Ciocarlan Georgiana
Medalie de aurSamoila Rares100 pIII D
Medalie de bronzHarjoghe Ana-Maria98 pIII D

Catedra de matematica

Concursul Interjudetean de Matematica Cristian Calude, Galati
Ceanga Teodora Clasa a VII-a D (Tilinca Daniela) - mentiune

Concursul National de Matematica Lumina Math
Clasa a V-a
     Gradeanu Maria (Tilinca Daniela) - premiul II
     Vasile Calin (Tilinca Daniela) - premiul II
     Ivan Adriana (Tilinca Daniela) - mentiune
Clasa a VII-a
     Stroe Stefan (Damian Marius) - premiul III
     Orlea Martina (Tilinca Daniela) - premiul III
     Sarcoseli Claudiu (Tilinca Daniela) - mentiune
     Butoi Alexandra (Tilinca Daniela) - mentiune

Concursul Interjudetean de Matematica Eremia Georgescu, Buzau
Sarcoseli Claudiu clasa a VII-a D (Tilinca Daniela) - premiul II
Orlea Martina clasa a VII-a D (Tilinca Daniela) - mentiune
Stroe Stefan clasa a VII-a C (Damian Marius) – mentiune

Concursul Dan Barbilian-Ion Barbu
Orlea Martina clasa a VII-a D (Tilinca Daniela) - mentiune

Catedra de fizica - prof. Sinca Vasilica

Olimpiada Judeteana de Fizica
Paraschiv Maria Clasa a VI-a B - Premiul 3
Tudor Marius Clasa a VI-a D - Mentiune

Catedra de educatie fizica si sport

     Locul I la Campionatul judetean de handbal baieti – prof.Militaru Madalina (echipa de handbal: Ali Renan, Mihovici Marius, Pinzaru Cosmin, Pana Alexandru, Panait Dan, Cinipeanu Stefan, Tudoran Bogdan, Grosu Alexandru, Neagu Emanuel, Damian Cosmin)

     Locul III la Campionatul judetean de fotbal gimnaziu - prof.Munteanu Sergiu

     Locul IV la Campionatul judetean de fotbal primar - prof.Ivan Viorel

Catedra de educatie plastica prof. Tanase Mariana

Concursul Sadoveniana
     Premiul I Radulescu Gabriela cls. a VI-a B;
     Premiul I: Mocanu Simona cls. a VIII-a B;
     Premiul II: Petcu Ruxandra;
     Mentiuni: Nedelcu Sabina Ana Maria cls. a VII-a B;
                   Skakoks Madalina cls. a VIII-a D

Concursul interjudetean Asta-i datina strabuna Braila 2010 EDITIA I
Sectiunea I - icoane pe lemn si sticla Clasele I – VIII
     Iacob Sorin clasa a V- a – mentiune
Sectiunea a II-a desene si pictura pe sticla si lemn Clasele V - VIII
     Cinipeanu Stefan Cosmin pictura clasa a VI-a premiul I
     Avram Ana Maria pictura clasa a VII-a premiul II Catoiu Roberto Marian pictura clasa a VI-a premiul II
     Badin Stefania pictura clasa a VII-a premiul III
     Bratescu Bianca pictura clasa a VII-a premiul III
     Caragata Andrei pictura clasa a VII-a premiul III
     Gurau George pictura clasa a VII-a premiul III
Sectiunea a III-a – felicitari - Clasele V - VIII
     Ilie Valentina clasa a VII-a premiul I
     Scarlat Ana Maria clasa a VII-a premiul I
     Gritco Alina clasa a VII-a premiul III
     Nedelcu Sabina clasa a VII-a mentiune
     Perianu Claudiu clasa a VI-a mentiune

Catedra de informatica prof. Anghel Nicoleta

     Concurs prezentari PowerPoint Viata si activitatea lui Nicolae Iorga, personalitate marcanta a culturi Romanesti
Panait Manuela, Smeu Alexandra – locul II

     Concurs de prezentari PowerPoint Fanus Neagu in texte si imagini
Capitaneanu Andreea si Tabacaru Daniela, a VII-a C premiul I;
Panait Manuela si Danac Andreea,a VII-a C premiul II;
Dragan Cristina Madalina, clasa a VI-a A, premiul III.

     Concurs de prezentari PowerPoint Ganduri de copil de Paste
Vizitiu Rodica Nicoleta, a VII-a A premiul II;
Apostol Maria, clasa a VII-a A mentiune;
Constantin Georgiana, clasa a VII-a A mentiune.

   Acesta este catalogul rezultatelor. Cei ce se regasesc în el acum, vor munci pentru a ramâne în top. Cei care nu sunt înca, vor fi la anul si ei, pentru ca magnetul existent, frumusetea si bogatia rezultatelor atrage.